EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Kardinal bildigim kadariyla 10 dev ustu topraklarda çıkıyor ve sadece eventle geliyor.
Ara
Ayrıca yalnızca Avrupa topraklarına kardinal veriliyor. Amerika'da katolik olursanız mesela kardinal alamıyorsunuz.
Sic Parvis Magna
Ara
Kardinaliniz yoksa Papa olamıyorsunuz.
edit:Sanırım böyle bir şey hatırlıyorum, papal influence yatırımı yapamıyordunuz.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Burada bir kardinalimiz var @cemal
G0kMNN.png
Ara
s.a. arkadaşlar ben oyunu yeni aldım ve japonya ile oynamak istiyorum fakat ben vassalları bir türlü vassallıktan çıkaramadım nasıl çıkarıcam bana bi yol gösterin diplomasi yerinde break vassal diye bişey yok.
Ara
Selam hangi versiyonda oynuyorsun ve neden vassallıktan çıkartmak istiyorsun?
(29-05-2017, 16:43)Duman : Selam hangi versiyonda oynuyorsun ve neden vassallıktan çıkartmak istiyorsun?

1.21.1 yamasında oynuyorum izlediğim videolara göre isyanları azaltmak için vassallıktan atıyorlar bazı ülkeleride bende öyle yapayım dedim ama bi türlü bulamadım :D
Ara
Sogun hatırladığım kadarıyla vassal iptal edemiyordu.Daimyo al alayına gir boşver gerisini.Sogun annex yap falan uzun iş
Ara
ya ben başkalarının yaptıklarını yapamıyorum oyunda dlc olmadığındanmı acaba bide versiyonu eskiye çevirebiliyozmu steamda ?
Ara
(29-05-2017, 18:47)ebaran : ya ben başkalarının yaptıklarını yapamıyorum oyunda dlc olmadığındanmı acaba bide versiyonu eskiye çevirebiliyozmu steamda ?

Versiyonu çevirebiliyorsun oyunun özellikleri kısmında betalar var oradan yapabilirsin.

Japonya 1.20 ile beraber çok değişti o yüzden o videolara pek bakma aç kendi kafana göre oyna
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Japonya da eskiden şogun olmak kolaydı artık zor.Daimyo olarak başlayıp diğerlerini toplamak uygulaması daha kolay bir seçenek.
Ara
Osmanlı ile oynuyorum, oyunda yeni sayılırım. Kendime sağlam müttefik arıyorum, Fransa ve Bohemya ile oldum sürekli bozuyorlar Bohemya daha geçen savaşta beni satıp karşı tarafın saflarına katıldı. Gavurdan yarar yok bize anlaşılan kimlerle ittifak kurabilirim?
Ara
Duygusal yaklaşmışsın kardeşim.Ai senle müttefik bozuyorsa suç sendedir.İttifakın olan devletin rivalini müttefik olduğundan bozuyorlar.Yani güvenilmez olan sensin :)
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
admin efficiency artırmanın bi yolu varmı bide artınca core maliyeti düşüyomu ?
Ara
admin teknoloji bölümünde hangi teknoloji seviyelerinde arttığı yazıyor. Admin puani ile ilgili her şey düşer mantıken. Bide sanırsam yeni dlc de çağlardan biri sayesinde geliyordu
Ara
(31-05-2017, 13:56)Cayenne : admin efficiency artırmanın bi yolu varmı bide artınca core maliyeti düşüyomu ?

DLC ile gelen çağ bonusuyla, yüksek absolutizm değeriyle, ADM tech 17-23-27 ile artırılabilir. Bir de Great Yuan idealarında mevcuttur.
Sic Parvis Magna
Ara
Yeni gelen güncellemeler ile Bohem'de ne gibi değişiklikler oldu deneyimleyen var mı?
Ara
7Nmv4l.jpg

Ticaret merkezini Venedik yapsam sizce gelirim katlanır mı?
Ara
Buna gerek yok. Git au ha saldır ve collect trade yaptırt bir tane ticaretcine. Ayrıca trade ideası almadıysan al
Ara
Senin vasitanla bende şunu sorayım.Genoa venedik ingiliz kanalı gibi ticaretin bittiği yerler ticaret yolundaki ticari şehirlerden daha mi avantajlı
Ara

Konuyu Okuyanlar: Aeschyli, baywatch06, Menars, PCOyun, Selene, 34 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.