EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(08-11-2015, 12:13)fff7 : http://www.eu4wiki.com/Military_traditio..._tradition
http://www.eu4wiki.com/Military_traditio..._tradition

Komutan için army tradition lazım.Bu puanın tavan yaptığı zaman savaş sonrasıdır.Bu yüzden komutanları savaş öncesi değil savaş sonrası çıkarmak, iyi komutan elde etmenin yollarından biridir.

bu çok iyi oldu çok teşekkür ederim. 

şimdi onlar düşünsün  :)
Ara
QWoE2k.png

Arkadaşlar memlüğe saldırmayı düşünüyorum ama bu koalisyon devletleri de katılır mı? Bu koalisyonun olayı nedir?
Ara
Hayır, katılmazlar çünkü Memlükler koalisyona katılmamış. Sen Batı'ya çok agresif genişlediğin için Batılı devletler bir koalisyon oluşturmuş. Ordunu sağlam tut eğer daha fazla koalisyona giren olursa saldırı alabilirsin. Memlüğü zaten bitirmişsin son 2-3 toprağına darbeyi indirebilirsin. Bir süre Batı'da genişleme.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim o zaman aniden savaş açmamaları için kiralık asker bulundursam bir yararı olur mu?
Ara
Ekonomini çökertmeyecek şekilde bulundurursan yararlı olur. Çünkü AI orduna ve ekonomine bakıyor. Eğer çökersen onlar da sana çöker :) :) :)
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sen Doğu'ya git boşver Batı'yı
Ara
Rusya ile Güney afrikayı sömürgeleştirmek kar getirir mi ? Yoksa illa oradan bir tüccar aktarması mı gerekli ?
Ara
Ticareti Güney Afrikada collectleyebiliyorsan az bir miktarda da olsa kâr getirir. Eğer ticareti Güney Afrikada tutamıyorsan, Zanzibar ticaretine de hakim değilsen pek etkili olmaz.
Trade_nodes_with_arrows.png
Ara
Collect yapmaya gerek yok. Direk güney Afrika ticaret şirketine Cape devrettim. 4 altın gelir geldi. Tamamını alırsam daha fazla olur. Hem collect yapabilmek Rusya için bayağı zor.
Ara
Orada gözüken gelir sana gelmiyor collect ve ya transfer için tüccar göndermezsen.
Ara
Reformed dini için "Fervor" diye bir olay varmış (bknz: http://www.eu4wiki.com/Religions_and_den...s#Reformed), bu konu hakkında birsi beni aydınlatabilir mi, hiç bir şey anlamadım.
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
Her reformed ülkenin aylık belli bir fervor kazancı var, bu fervor eu4wiki de gördüğün etkenlere göre artış gösterebiliyor.

Reformed ülkelerin seçebileceği 3 bonus türü var ve seçilen her bonus aylık fervor harcıyor. Ne kadar çok fervor kazanıyorsan o kadar çok bonus seçebiliyorsun aynı anda.
Protestan listesinde ordu için moral falan yazıyor, peki bunları nasıl elde edebiliyoruz ? Wiki'deki içerikten pek anlayamadım.
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
3 seçenek var basarak aktif hale getirebiliyorsun aktif hale geldiğinde aylık fervor harcıyor eğer fervorun 0'a vurursa iptal oluyorlar. Aylık fervor kazancını da wikide açıklamış.
Brittany ile Fransa kurulmalı mı kurulmamalı mı?
Ara
Kurulmamalı.
G0kMNN.png
Ara
forgivenProtestan listesinde ordu için moral falan yazıyor, peki bunları nasıl elde edebiliyoruz ? Wiki'deki içerikten pek anlayamadım.

Church power diye bir şey var, kralın yeteneklerine bağlı olarak artıyor. Her 100 church power da yeni bir özellik açabilirsin. Maksimum 3 tane özellik aktif oluyor ama ileride değiştirebiliyorsun.
Ara
Beyler ben Osmanlının idealarını değiştirip öyle oynamak istiyorum. Bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim ?
Ara
Oyun dosyalarını değiştirerek ya da Custom Nation ile.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 29 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.