EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(29-06-2017, 16:19)Duman : Diplomatic Reputation'un kaç?

(29-06-2017, 08:13)Zebercet : Bazı oyunlarımda Devrimci Rusya, Devrimci Fransa gibi ülke isimleri görüyorum. Sanırım o ülkelerde devrimci isyanlar çıkıyor ve yönetime el koyuyor. Bunlar neye göre oluyor? Kendi oyunlarımızda yapmamız fayda sağlar mı? Yönetim şekli ve idealar da komple değişiyor olsa gerek bu durumda.

Bayağı faydalı, ancak kontrollü yapılması gerek. Devrimci olmak için disaster geçirmek gerekiyor ve bu disasterı geçirmek o kadar da basit değil (bilerek borç çekmek vs lazım). Ben birkaç multiplayerda devrimci olmuştum, biri İspanya ile diğeri Fransa'ylaydı sanırım.

Peki işte faydadan kasıt tam olarak nedir? İdealar değişiyor epey op oluyor diye düşünüyordum ancak aynı kalıyormuş. Peki yönetim şekli nasıl bu kadar farkettirebiliyor, ne tür bonuslar ekleniyor? İngilizcem olmadığı için internetten de bakamıyorum.
Ara
http://www.eu4wiki.com/Revolution :+10% National manpower modifier
+10% Morale of armies
−0.15Monthly war exhaustion
−50% Unjustified demands
−50% Land maintenance modifier
−50% Naval maintenance modifier
+40% Land force limit modifier
+40% Naval force limit modifier
−100 Yearly papal influence

Etkileri bu şekilde.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
:flushed:
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Revolutionary Republic
  • 28px-Tolerance_heretic.png +2 Tolerance of heretics
  • 28px-Morale_of_armies.png +10% Morale of armies
  • 28px-Autonomy.png -0.20 Monthly autonomy change
  • 28px-Number_of_states.png +3 Number of states
Revolutionary Empire
  • 28px-Morale_of_armies.png +10% Morale of armies
  • 28px-National_manpower_modifier.png +25% National manpower modifier
  • 28px-Autonomy.png -0.20 Monthly autonomy change
  • 28px-Number_of_states.png +3 Number of states

Bunlar da yönetim biçiminden gelen etkiler.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HRE ile nasıl devrimci hre olurum?
saepius exertus
Ara
Devrimci HRE :/
Sic Parvis Magna
Ara
(29-06-2017, 21:19)DarthVenamis : HRE ile nasıl devrimci hre olurum?

Devrimci disasterıyla.

Age of Revolutions'ta en az 25 borca sahip olman, yüksek war exhaustion, en az 70 absolutism gibi şeyler olması gerekiyor bu disasterın ilerlemesi için.
@Aeschyli @altnkurt

Teşekkür ederim, liberty desire yüksekmiş.
Her sabah yeni bir gün doğarken,
Bir gün de eksilir ömürden;
Her şafak bir hırsız gibidir
Elinde bir fenerle gelen.

Ömer Hayyam
Ara
bbb için illa avrupada mı core olması gerek. iskandinavya üzerinden işlemiyor o iş.novgorodun bütün topraklarını alıyorum ancak yakında bi coreum olmadığı için core atayamıyorum. üstelik norveç topraklarını corelamak 3 4 yıl sürüyor.ve 1er 1er coreluyor. afrikadan toprak alıp corelasak olmazmı saymazmı big blue blob'a? aragon üzerindende ileriyorum balkanlara doğru ancak çok fazla ae yiyorum
Ara
Core olmasını bkleyeceksin başta türlü olmaz. Zaten Kola'yı coreladıktan sonra nispeten kolaylaşıyor ama o zamana kadar epey vakit geçiyor tabii. Afrika olmaz adı üzerinde Avrupadan 100 toprak diyor. Zaten yapanlar da ucu ucuna yapıyor bu başarımı.
Ara
Başarımı yapmadım ama yapanlar genelde iskandinavya ve çerkezya üzerinden yapıyor.
Ara
Yanlış yere mesaj attım yotun kaldırlabilir mi
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda yeniçeri efektinden vazgeçmek ne derece mantıklı sizce?
Ara
Reddetmek oldukça mantıksız olur. İnanılmaz bonusları var. Disaster geçirince zaten direkt disband edilebiliyor ki gerekte yok zaten. Osmanlı monarşisi sayesinde özelliği 5 ten az padişah getirtmek oldukça düşük bir ihtimal.
Ara
andülüs ideaları nedir
Ara
burgundy succession crisis eventi hangi şartlarda hangi tarihten önce veya sonra vs. (toprakların ispanyollara kalması için ne gerekli) wikiden baktım ama hiç bişi anlamadım translate baksam oda çok saçma çeviriyor.ingilizcesi sağlam birisi bana açıklayabilir mi?
Ara
(10-07-2017, 00:33)thedevils4 : burgundy succession crisis eventi hangi şartlarda hangi tarihten önce veya sonra vs. (toprakların ispanyollara kalması için ne gerekli) wikiden baktım ama hiç bişi anlamadım translate baksam oda çok saçma çeviriyor.ingilizcesi sağlam birisi bana açıklayabilir mi?

https://forum.strategyturk.com/konu-burg...sis-eventi
Ara
Tunusla Perisa kurulur mu?
Ara
Savaşta müttefik orduyla benim ordumu birleştirip orduyu benim yönetmem için bir ayar filan var mı ?
Ara
Var  orduları birleştir komutu var
Ara

Konuyu Okuyanlar: 26 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.