EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Nasıl yapılıyor
Ara
Görsel

Buraya tıklar ve ordunu müttefiğin birleştirdiğinde supply limitini geçmeyecek şekilde ayarlarsan müttefiğin ordusunu senin ordun ile birleştirebilir. Genelde müttefiğinin ordusunun yanına 1k yollayıp bu kutuyu aktif etmen ordusunu kontrol etmeni sağlar.
[+] 4 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oha lan bunu yeni öğrendim neyse saol redtay123@
[+] 1 üye AntiSmoke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
anlamadım REDTAY ben biraz yeni başladım oyuna
Ara
1.22 versiyonda fransa ile brittany vasal missionu niçin gelmiyor?

wikiden baktığımda yüzyıl savaşları sona ermiş olmalı filan yazıyor.brittany'nin fransaya karşı görüşü 0ın altındaysa x2 filan yazıyor.2 durumda yerinde.yani -13 bakıyor bana ve yüzyıl savaşları eventi gelmeden ben ingiltereye saldırdım hatta anakarası hariç hiç bi toprağı kalmadı fransada kalais dahil.bu mission 1.22de kaldırıldımı.yoksa başka bir tetikleyicisi veya tarih aralığımı var?
Ara
(13-07-2017, 10:59)thedevils4 : 1.22 versiyonda fransa ile brittany vasal missionu niçin gelmiyor?

wikiden baktığımda  yüzyıl savaşları sona ermiş olmalı filan yazıyor.brittany'nin fransaya karşı görüşü 0ın altındaysa x2 filan yazıyor.2 durumda yerinde.yani -13 bakıyor bana ve yüzyıl savaşları eventi gelmeden ben ingiltereye saldırdım hatta anakarası hariç hiç bi toprağı kalmadı fransada kalais dahil.bu mission 1.22de kaldırıldımı.yoksa başka bir tetikleyicisi veya tarih aralığımı var?

galiba ingilterenin ana karasınıdan başka toprağı olmadığı için yüz yıl savaşları çıkmadı ve o görevin gelmesine engel omuş olabilir

vassalın dynastisini değiştirmek ne işe yarıyor bilen varmı?
Ara
Olabilecek en iyi şey senin hanendeki adamın ölmesiyle vassalı herhangi bir ücret harcamadan entegre etmek sanırım. Aynı vassal diye ilişki bonusuna sahip olmak dışında pek bir etkisi yok gibi.

@thedevils4

Fransa'nın Bretonları vassal yapma eventinin adı "Return Brittany to its proper allegiance", bunun gelmesi için Fransa'nın ve Bretonların özgür ve birbirine komşu olması, toplam development değerinin 60'tan az olması ve Fransa'ya The End of the Hundred Years War eventinin gelmiş olması gerekiyor. Eğer Fransa'nın Bretonlara olan bakışı 0'ın altındaysa gelme ihtimali 2 katına çıkıyor.

Bretonlar -13 bakıyor bana demişsin ancak önemli olan senin Bretonlara nasıl baktığın, belki onla alakalı olabilir.
vassalın dynasti'sini değiştirmek ne işe yarıyor? çünkü benim farkettiğm kadarıyla sadece LB sini artırıyor

@Duman
Ara
(15-07-2017, 15:36)Duman : Olabilecek en iyi şey senin hanendeki adamın ölmesiyle vassalı herhangi bir ücret harcamadan entegre etmek sanırım. Aynı vassal diye ilişki bonusuna sahip olmak dışında pek bir etkisi yok gibi.

@thedevils4

Fransa'nın Bretonları vassal yapma eventinin adı "Return Brittany to its proper allegiance", bunun gelmesi için Fransa'nın ve Bretonların özgür ve birbirine komşu olması, toplam development değerinin 60'tan az olması ve Fransa'ya The End of the Hundred Years War eventinin gelmiş olması gerekiyor. Eğer Fransa'nın Bretonlara olan bakışı 0'ın altındaysa gelme ihtimali 2 katına çıkıyor.

Bretonlar -13 bakıyor bana demişsin ancak önemli olan senin Bretonlara nasıl baktığın, belki onla alakalı olabilir.

60 dev üstünde olabilir tam bilmiyorum(dev basmış olabilir) ancak benim onlara nasıl baktığım diyosun.oyunda send insult var bana bakışını düşürebilir veya arttırabilirim.ancak benim ona bakışımı nasıl -ye çekicem.rival atmam lazımki imkansız.hostile attitude yapıyorum ama oda bi işe yaramıyo bırak -yi -1 bile düşürmüyor velhasıl gerekte kalmadı.vurdum geçtim içinden bretonların.onların gönlü olsun diye 30 sene bekledim zaten
Ara
vassalın başına kendi soyundan birini koymak ne işe yarıyor?? cevep verirseniz sevinirim
Ara
(15-07-2017, 15:36)Duman : Olabilecek en iyi şey senin hanendeki adamın ölmesiyle vassalı herhangi bir ücret harcamadan entegre etmek sanırım. Aynı vassal diye ilişki bonusuna sahip olmak dışında pek bir etkisi yok gibi.

Yukarıda yazmıştım.

@thedevils4, müttefik olup gelmeyecekleri bir savaşa çağırabilirsin diyeceğim ancak bunla ilgili değişiklik yapmışlardı son sürümde çağırılmıyordu sanırım tam hatırlayamadım. Herhangi bir müttefiğini rival ilan etsen de bir miktar azalıyor olması lazım.
İlişki bonusu ve annexlerken aylık +1 hız sağlıyor olması lazım. Liberty desire düşürüp düşürmediğini hatırlamıyorum.

Hristiyan bir devletsen PU'ya düşürüp daha sonra inheritleyerek bedava annexleme şansın var ama çok afaki bir ihtimal olarak görüyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
saolun
Ara
@thedevils4 Senin onlara bakış açını kötüleştirmek için askeri geçiş isteyebilirsin.Tabi vermemesi lazım.Bu sayede bakışımız -10 değişiyor fakat bildiğim başka bir yöntem yok.Onun sana bakışını da kötüleştirirsen ve spy network yakalatman vb hallerde ai de benzer hareketleri yaparak topraklarına göz koyabiliyor.Bunlar da istediğini verebilir ama şans işi.
Ara
Bazen vassalımın yanında toprak alınca toprak core yapabiliyorum,bazen de yapamıyorum.Sanırım başkentle alakalı.Tam olayını bilen açıklayabilir mi?
Ara
Vassalının yanında derken? Kara veya deniz sınırın varsa core yapabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Osmanlı oynarken Suriye sınırındaki 2toprağı core yapamıyordum
Ara
O sırada savaştaymışsındır veya isyancılar kuşatıyormuştur veya doğrudan kara bağlantın yokmuştur veya adm puanın yetmemiştir. SS fln olsa hani?
Sic Parvis Magna
Ara
1.21 versiyonunda oynuyorum 1milyon kişi cumhuriyet için isyan etti ne yapmalıyım :)

r2p40z.jpg
Ara
cumhuriyet olmalısın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 29 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.