EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
80 üstüne çıkmadıkça kötü değildi diye hatırlıyorum influence. Rakamdan %100 emin değilim çok oynayamadım daha.
Ara
Influence +80 olmayacak
Loyalty de 30 dan aşağıya olmayacak iyi bir estate yönetimi için. 
Ara
estate de loyalty artırmanın yolu var mı ? 10 yılda +10 alıyorum o kadar.
Ara
Interactions, estatelerin sağındaki el ikonundan.
Castile ile Iberian Wedding hem aragon hem de napoliyi pu yaptım ama adm 10 yaparak bunları inherit etmek istediğimde sadece aragon gözüküyor. Napoli inherit olmuyor. Yeni sistemde bu değişti mi acaba ?
Ara
Değiştiğini sanmıyorum, decision İspanya'yı kurmak ile ilgili dolayısıyla Aragon-Kastilya birleşip İspanya ortaya çıkıyor. Napoli ile alakalı bir husus değil.
Bir kutsal roma prensliğinin bana oy vermesini nasıl sağlayabilirim?
Ara
HRE ekranında mouse'ı oy vermesini belirleyen değere getirdiğinde nelerin etkilediğini görebilirsin. Önemli unsurlar şunlar:

- HRE'nin resmi dininde bir devlet olman gerekiyor, değilsen kesinlikle oy alamazsın.
- HRE içerisinde büyük bir devlet olman avantaj sağlar.
- Elektörlerle birebir ilişkinin yüksek olması önemli bir etkendir.
- Diplomatic reputation, legitimacy, prestige gibi değerlerin yüksek olması avantaj sağlar.
(04-12-2015, 14:00)Duman : Değiştiğini sanmıyorum, decision İspanya'yı kurmak ile ilgili dolayısıyla Aragon-Kastilya birleşip İspanya ortaya çıkıyor. Napoli ile alakalı bir husus değil.

Hocam o halde direk napoli inherit olmayacak mı? 1.13 te ai her ikisini de aynı anda inherit yapıyordu.
Ara
Hayır eskiden de decision sadece Aragon'u inheritliyordu diye biliyorum.
Yanlışın var. Otomatik olarak ikisini aynı anda yaptığını Venice oyunumda gördüm.
Ara
Kralın ölmesi sonucu 2 ülke de inheritlenmiş veya Napoli'nin manuel inheritlenmesi İspanya'nın kuruluşuna denk gelmiş olabilir. Decision hiçbir zaman Napoliyi kapsamıyordu.

6qJ713.jpg
Veya Aragon Napoli'yi ilhak ettikten sonra Kastilya decisionu geçirmiştir.
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aragon Napoli'yi ilhak ettikten sonra Kastilya Aragon'u PU'ya almış olabilir. Aragon PU'ya düştükten sonra Napoli de Kastilya'ya geçiyor.
(04-12-2015, 15:52)Duman : HRE ekranında mouse'ı oy vermesini belirleyen değere getirdiğinde nelerin etkilediğini görebilirsin. Önemli unsurlar şunlar:

- HRE'nin resmi dininde bir devlet olman gerekiyor, değilsen kesinlikle oy alamazsın.
- HRE içerisinde büyük bir devlet olman avantaj sağlar.
- Elektörlerle birebir ilişkinin yüksek olması önemli bir etkendir.
- Diplomatic reputation, legitimacy, prestige gibi değerlerin yüksek olması avantaj sağlar.

Teşekkür ederim cevap için.
[+] 1 üye Macit nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Polonya olarak nasıl Personal Union altına giriyoruz 14.2'de ? Eskiden Decision çıkıyordu, şimdi bulamadım.

Edit : Event ile oluyormuş, az önce gerçekleşti 1447'de
Ara
1D6ybD.jpg
Bunun sebebi nedir arkadaşlar niye hristiyan olmuyor? Birde din adamlarına versem bu durum geçer mi?
Ara
Evet, din adamlarına versen bu durum geçer.

Misyonerlik gücün o şehrin dinini değiştirmeye yetmiyor.

Estate Clergy'e verirsen o şehri %2 Misyoner gücü gelecek. -0.7+2.0=1.3 Misyoner gücün olacak.
G0kMNN.png
Ara
Estate vermek pek iyi değil gerçi.
Ara
Dengeli ve doğru verirsen yararlı.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: Númenorë, 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.