Önemli: EU4 - Bilgi Oyunu
Yeni soru bekliyoruz :)
@Hammurabi sıra sende İskoç kardeşim Steammocking
G0kMNN.png
Ara
1444te dev. puanı en yüksek olan şehir hangisidir?
Ara
Nice question. Paris demek istiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Bejing.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-01-2017, 19:16)PashaZade : Bejing.

Doğru. Sorabilirsin.
Ara
Danışmadan bekleniyorsunuz @PashaZade  :closedtongue:
[+] 2 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hindistana aşırı yakın lakin Hindistan bölgesinde kabul edilmeyip alakasız bir bölgede olan şehir ? Bulamazsanız nereden aklıma geldiğini söylerim :))
Ara
Ceylon?
G0kMNN.png
Ara
Değil.
Ara
maldivler
Sic Parvis Magna
Ara
Ben de Maldivler diyecektim
Ara
(18-01-2017, 23:31)altnkurt : maldivler

Doğrudur sorabilirsiniz.

Alıntı:Ben de Maldivler diyecektim - @Hammurabi

Geç kalındı biraz :P
Ara
Biraz salladım ama iyi sallamışım inşallah yarın sınavda da böyle sallarım. Soruma gelirsek valla bilmiyom ne sorsam ki? Hadi biraz kafa karıştırıcı hesap yaptırıcı bir şey sorayım. Birkaç gün giremeyebilirim. İyice hesaplayın artık. Wikiden mi bakıyonuz nerden bakıyorsanız işte bakın. Ben de hesaplıcam.

Oyunda maximum kaç tüccarımız olabilir? (Eventler hariç, Decisionlar, İdealar, Kolonial Bonuslar dahil.)

Eventleri de dahil etsem iyice salçaya dönecek. Hem ben de merak ediyorum. Bi araştırcam. Siz de bakın veya sallayın.
Sic Parvis Magna
Ara
39 eventsiz 40 eventli
Ara
39 nası saydın? National idealardan 2 tane alan ülke var mı? Custom nation olarak düşünürsek evet 39 doğru.
Sic Parvis Magna
Ara
Base olarak 2 +National idea 1 +trade ideasi 3 +Plukratik ideasi 1 +Expansion ideasi 1+Aristokratik-Trade policy 1+Defensive-Trade policy 1+Merchant republic 1+ East India Trade Company decision 1+ Confirm Thalassocracy decision 1+trade company lere hakimiyet 15+her kolonial bolgede en az 10 toprak 12+ =40

Hatta bir sekilde Tengri olup esdini Zoroastrian secersen +1=41

Edit:Trade company 15 olacak yanlis saymisim duzelttim.
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
15 trade company var yalnız. Bir de Plutocracy almışken Aristocracy-Trade Policy nasıl yapıyosun? Çok merak ettim. Bi açıklasana. :smile:

Base 2 + National İdea 1 (Custom 2) + Merchant Republic 1 + Trade İdea 3 + Expansion İdea 1 + Plutocratic İdea 1 + East India Trade  Company Decision 1 + Thalassocracy Decision 1 + Colonial Nation 12 + Trade Company 15 + Zoroastrian Syncretic Faith Bonus 1 + Defensive-Trade Policy 1 = 40 (Custom 41) sayabildim ben max. 
Bildiğim de 1 tane merchant veren event var.

Daha fazla artıran çıkmazsa sorabilirsin sanırım. Yanlış yoldan da olsa 40 doğru cevap kabul ediyorum.  :wink:
Sic Parvis Magna
Ara
Ilk olarak monarsi iken Aristokrasi aliyorum,sonra Form Oligarchic Republic decisionla cumhuriyete gecip Plutroksasi aliyorum.
Ara
Monarşiyken aristokrasi policysi alıp oligarşiye geçip plutocracye dönünce policy devam mı ediyor? Yani 41 merchant olabilir öyleyse.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.