Önemli: EU4 - Bilgi Oyunu
Devam ediyor.Hatta birde diplomacy alip diplo-aristo ikilisinin 0.4 republic tradition veren policy ni aciyorlar.Hatta bazilari cumhuriyetle baslayip sirf bunun icin monarsiye gecip aristokrasi alip sonra tekrar cumhuriyete donuyorlar.Sonra gelsin 6/6/6 liderler.Son yama ile heir i prestij karsiliginda ablicate etme gelince bunun modasi azaldi tabii.
Ara
(24-09-2016, 20:26)Duman : Madem millet ortada yok ben sorayım.

Oyunda Osmanlının en yüksek özelliklere sahip lideri kimdir? (ve özellikleri)

oyundaki en iyi lider ise babürün bir padişahı adı 1. akbar timur özellikleri 6 6 6
[+] 1 üye aegon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yavuz Sultan Selim ben oynadığımda 13 siege 15 defensive 10 attack 14 shock ile hilesiz oynamıştım
Ara
(15-02-2017, 22:55)Europa Turk : Yavuz Sultan Selim ben oynadığımda 13 siege 15 defensive 10 attack 14 shock ile hilesiz oynamıştım

13 siege nasil olur kardes oyunda maks 6 6 6 6 olyor
Ara
En son kimde kaldı sıra?
@Duman sen sormuşsun @aegon cevap vermiş.
G0kMNN.png
Ara
Aegon'un cevapladığı soru ilk sayfadan ama. :D

Başka biri sorsun devam edelim.
Oyundaki Irlanda bayrağındaki arp kaç tane tele sahiptir?
G0kMNN.png
Ara
3 defa saydım tam 12 tane. :)
Ara
Doğru sorabilirsin.
G0kMNN.png
Ara
Canlandıralım.Basit ama uğraştırıcı bir soruyla devam edelim.
Oyun başlangıcında aynı hanedana sahip devletler ? (Pu lar hariç)
Ara
Provence ile Fransa

Bavyera ve Danimarka'da da öyle bişey var mıydı sanki?
Sic Parvis Magna
Ara
Bavyera, Danimarka ve Palatinate de aynı hanedanla başlıyor.İki tane daha var @altnkurt .
Ara
Castille ile Aragon,3. su kim hangi devletler acaba?
Ara
Ada taraflarına gidebilirsiniz :).
Ara
Great Horde ve Kazan aynıydı sanki.
Ara
Benim kastettiğim Kildare ve Thormond'du ama @Tonyukuk da haklı, bir tane bende kaçırmışım.Great Horde ve Kazan da aynı hanedan.
@Tonyukuk sorabilirsin.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ayrıca Moskova, Tver, Ryazan felan da var @iberkay.

Bir de Bizans'in dynastysi ile şu Savoy'un kuklasının yöneticisinin dynastysi aynı gözüküyor.
Ara
Bütün Rus Monarşileri aynı hanedan koyulmuş.7 tane Rurikovich var maşallah.Montferrat la Bizans'ın alakasını çözemedim.Ayrıca gözden kaçırdığımız baya daha varmış.
Mazovia ve Silesia Piast hanedanı.Brunswick ve Lüneburg von Welf hanedanı son olarak atlamadıysam Brandenburg ve Ansbach da von Hohenzollern hanedanına mensuplar.
Kabul ediyorum kılçık bir soru olmuş :D.Kendim bulamadım hepsini, bilenlerin birinden yeni soru alalım.
Edit:Mongolia ve Kara Del de aynı hanedana mensup başlıyormuş.Hristiyan harici ne kadar işinize yaracağı meçhul ama yine de belirteyim.
[+] 4 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-07-2017, 03:38)iberkay : Bütün Rus Monarşileri aynı hanedan koyulmuş.7 tane Rurikovich var maşallah.

İşte "Kinslayer" deneseydin bunu daha önceden fark ederdin,  çok yolun var pişeceksin daha  Steammocking
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.