[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2015
Yazılan prensipleri kendinize göre yorumlayıp bundan farklı şartlarda farklı kurallar çıkarın diye yazmadık, bana özelden de iletilen " uygulanmamış " prensipte savaşların net bir sebeple açılması gerektiği, savaşı açanın hangi bölgeyi istediğini bilmesi gerektiği ve savaşların bölge almak için olması gerektiği, bir ülkeyi yıkma amaçlı olmaması gerektiğinden bahsediliyor. Hem Brettonia hem de Vikings benim gördüğüm kadarıyla hangi toprağı istediklerini biliyordular ve ikisinin de aldıkları topraklar kendi diğer topraklarına yakın konumda bulunuyordu.

Prensiplerde anlamadığınız bir madde varsa sorun açıklayalım sonra oyun sonrası " hani genişlemek yasaktı? " tarzı sorularla gelmeyin lütfen.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ya beyler hiç arkadan vurulmayacakmış gibi mi oynuyorsunuz beklentileriniz benden çok mu farklı anlamıyorum şöyle yenilip neden çıkıyorsunuz? Sıkıntı adamların saldırması değil onlar sana dalmasalar sen başkalarına beklemedikleri bir anda saldıracaktın o zaman ihanete uğrayan herkes oyundan çıksın mı? Valla hani işiniz olur yakın çevrenizden birine birşey olur gelmezsiniz onu anlarım da böyle de mızmızlık yapmayın bir zahmet.

İkinci konuya gelirsek adamlar müttefik değiller ve farklı farklı savaş açtılar bunun neresi yanlış? Bu oyun bittikten sonra sanki kimse diğer oyuna kadar birbiriyle konuşamıyor da kutuplaşmalar olmuyor mu zannediyorsun? Ben her oyuncudan belli olgunluk beklerim hani 2-3 toprağın kalmış oynasan da geliştiremezsin ona zaten kimsenin lafı yok da gelmiş burada 2 toprak kaybetmişsin oyununu oynamak yerine hala yakınıyorsun bu etik değil diye, işte o yenilme duygusunu kaldıramamaktır burada kimse yenilme amacıyla oynamıyor.

Bak kendimden örnek vereyim bir gün oyuna gelmedim 5 core toprak kaybettim senin aklınla çıkabilirdim oyundan ben artık zevk almıyorum diye ama oynayıp toparlamaya çalıştım sen burada singleplayer oynamıyorsun senin de multiplayerdaki oyunculara karşı sorumluluğun var. 2 gün önce ülkeni açıp 2 gün sonra ben çıkıyorum deyip de milletin eğlencesini bozamazsın hiç kusura bakma.
[+] 2 üye Fraude nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1-) "Komşu iki büyük güç ikisini de tehdit eden daha büyük bir ülke yoksa birbiriyle müttefik kalamazlar. " Briton Ve Vikinglere uymuyor . Ikısının ordu toplamı +80k benim 24k

2-) ""hak iddia edilen 1-2 toprak olabilir"" veya benzer kültürdeki farklı devletlerin özgürleştirilmesi olabilir , Yine uymuyor .

3-) 2 Toprağımı meathe verdim 3 toprağımı britonların vassal feedine ve kuzeydeki 2 toprağımıda claimsizlerdi vikinge . Şimdi söyleyin lütfen britonlar vassal feed yapıyor claime ihtiyacı yok tamam onu geç vikinglerde claim yok meath de beni zayıflatmak için . Meath ve viking olayı yeterli değil mi prensipleri bozmak için ? Ve ekleme olarak "benzer kültürdeki farklı devletlerin özgürleştirilmesi olabilir " meath bunada uymuyor .

4-) Viking başından beri bu plandaydı . Ben ona britanyaya girme dedim o da karşılığnda fransaya gireceğini yardım sitediğini söyledi bende kabul ettim . Ve ally siz allyi bozdurdunuz . Şimdi gitti britonla oldu onlada bilerek bozdular çünkü akıllarında bozulmamıştı ittifak ve bana gelip saldırdılar ve beraber haraket etmediklerini söylediler .

5-) Oyunumun diplomasi ağırlıklı olacağını konumda söylemiştim ve öyle yaptım iki ülke ilede anlaşma yaptım bana saldırmayacakdılar ama nedense ikiside anlaşıp bana saldırdı .

Daha fazla sayabilirim benim tek amacım tall + diplomasi + RolePlay gitmekti berbat ettiler işi

Bunların en az 3'ü prensipleri bozuyor hadi bakalım hodri meydan çık militades , brk savun kendini
Ara
1. Adamlar müttefik değil.
2. Savaşın toprak için açılması gerektiği ifade ediliyor ülke yıkmak için değil.

Diğerleri prensiplerle alakasız anladıgım kadarıyla.
Allah aşkına müttefik oldukları belli değil mi ? Herkes salak numarasına mı yatıyor?

EDIT : Tüm prensipler geçen ki multiplayer da sana olanlardan sonra geldi bu prensibin gelmesi içinde birinin sana aynı şekilde savaş açıp yenmesi mi gerek? Prensipler çok zayıf .
Ara
Evet insan Hansayla oynarken İrandan Imperialist War CB siyle savaş ilanı alınca bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyor :)
Bundan sonra sadece yok olmayı izlemek için gelebilirim . Quitter diyorsanız . Ancak prensip hatalarını ve prensip eksiklerini gözden geçirilmesini istiyorum .
Ara
Herhangi bir hata yok.
Vikingin claimsiz toprak alıp , meathe toprak vermesi de hata değil ?
Ara
O değilde resim atsanıza.
Ara
1-) Eğer yıkmak isteseydik senin olmadığın multide aiyi rahatça yıkabilirdik.

2-) Vassalımın core'si olan yerleri aldım, dahada alabilirdim (%45-50 arası bir anlaşma sunmuştum)

3-) Vikingle ally olduğun zamanlar Britanya'da işim yoktu. (Ki tuhaf bi alliance idi), sonradan ally bozulduğunda ikimizinde ilerleyebileceği bir Britanya adası var (Onun kuzeyde adaları, benimse güneyde toprağım vardı), ki bu saldırı gayet sebebi olan bir saldırıdır. (Önceden fransaya beraber çıkma sebebinden daha iyidir buna eminim.)

4-) Ally'dık, tepkilere ve kurala uyarak allyı bozduk. Ama hangi multide gizli müttefiklik olmuyor bunu bana söylermisin? O gizli müttefikliklerin kurbanları direk ''Ülkem gitti gg çıkıyorum multiden'' diyerek yaygara mı çıkardı? Hayır. (Bu multiden floki, geçen multiden Awake ve Darkrad bunlara güzel örneklerdir.)
Ara
Ben yokken vassal yapıp tüm potansiyel düşmanlarımla ally yapmışsın zaten savaş hazırlığı yani .

Tamam çıkmıyorum multiden bakalım nereye kadar devam ettirebileceğim
Ara
Haritaın son durumu ne ?
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Oyun süresi sychlar yüzünden çok kısa oluyor son rehostta çöktügüm için giremedim bi çözüm gerek bide haritayı ataiblirseniz iyi olur
Ara
21 - 24 arası olsa multi daha iyi olur sanki
Ara
Save ya da resim alabilir miyiz?
Ara
Bi save güzel olurdu Duman. Hem odada yükleme beklemek zorunda kalmayız. Zaten save ile bir şey yapılamıyor, yani bir sebep yok.
G0kMNN.png
Ara
Random New World.
:) Odada da ülkeler arası tıklanıp 2sn'de görülebilir zaten.
+Oyun sırasında da save alınabiliyor :)
G0kMNN.png
Ara
Random New Worldde save sizde olsa bile lobide tekrardan yüklüyor.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.