EU4 - İmparatorluklarınız
(01-05-2018, 21:38)KARTAL : Ben pek başarılı bulamadım.Daha erken sürede Almanya ve Abd kolonisi bekliyorum.
1444-1450 arası Almanya kurulabilir.

OSmanlıyla bir kaç kez savaştık askerlerimi bir şekilde çöp etti ve kanada tarafını koloni etmem uzun sürdü devleti geliştirme aşamasında
Ara
(29-04-2018, 14:47)alpth :
(27-04-2018, 00:17)Carpathia : BRITISH EMPIRE 1695

İzninle buna bir şey diyeceğim.

Kardeşim sen af edersin ama deli misin? 385 gelirin 30k hazinen var ve Avrupa'yı coşturmuyorsun? 600k adamla yetiniyorsun. Bas 1 milyon asker Almanya'nın içinden geç. Koalisyonun anasını belle. Böyle bir oyuna rağmen bu kadar az toprak yazıktır zulümdür günahtır.

dostum eleştirine hak veriyorum ama uzun saatler bu oyunu oynamış birisi olarak tüm avrupa'yı aldığım oyunlarım da oldu, wc'yi bir kaç ayla kaçırdıgım oyunlarım da oldu (FeelsBadMan). o yüzden sürekli fetihe yönelik oyun oynamaktan sıkıldım. seçtiğim ülkelerde o ülkelerin gerçek tarihteki durumlarına uygun bir şekilde oynuyorum. ingiltere ile avrupayı tabi ki fethedebilirim ama biraz da roleplay katıyorum işin içine. zaten şu an bu oyun bitmeye bayağı yaklaştı ordum da 1.5 milyonları geçti. avrupadaki tüm devletleri+osmanlı'yı toplasan benden az ordusu var. ben sadece biraz daha gerçeğe yakın oynamak istiyorum o kadar.
[+] 2 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-05-2018, 06:58)kralılgaz :
(01-05-2018, 21:38)KARTAL : Ben pek başarılı bulamadım.Daha erken sürede Almanya ve Abd kolonisi bekliyorum.
1444-1450 arası Almanya kurulabilir.

OSmanlıyla bir kaç kez savaştık askerlerimi bir şekilde çöp etti ve kanada tarafını koloni etmem uzun sürdü devleti geliştirme aşamasında

Ya o sorun mu ilgaz reis.Yaz konsola integrate Tur.Hallolsun niye uğraşıyon ya.Yazık değil mi askerlerine.Manpower'in biter bak.:joy:
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Floransayla Mısır kurma başarımı varmış, deneyeyim dedim ben de. Zaten Ironman'da Floransayla İtalya da kurmamıştım, Floransa-Mısır-Italya-Roma şeklinde ilerleyerek 4 başarım almayı hedefliyorum.
 (Catalonia Vassal)

W7JLMN.jpg
[+] 1 üye StannisB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
DEVLET-İ ALİYYE 1485

İlk seneler çok hızlı gittim ama sonra Memlük koalisyona girdiği için bir türlü güneye ilerleyip de Hind Okyanusuna açılamadım. Şans meselesi biraz da. Ama oyunu çok zorlaştırmışlar. Hayvan gibi ae veriyor. Yılların profesyonel sayılabilecek oyuncusuyum hiç böyle zorlanmamıştım oyuna ilk başladığım zamanlar dışında. Gene de not bad. Ne dersiniz?

Otto_1485.jpg

Kusura bakmayın kafayı yedirdi adam gibi resim yükleyebileceğim bir site bulamadım hızlı resime yüklenmediği için. Yüklenenlerin linklerini de burası kabul etmiyor.
Ara
(06-05-2018, 01:29)alpth : DEVLET-İ ALİYYE 1485

İlk seneler çok hızlı gittim ama sonra Memlük koalisyona girdiği için bir türlü güneye ilerleyip de Hind Okyanusuna açılamadım. Şans meselesi biraz da. Ama oyunu çok zorlaştırmışlar. Hayvan gibi ae veriyor. Yılların profesyonel sayılabilecek oyuncusuyum hiç böyle zorlanmamıştım oyuna ilk başladığım zamanlar dışında. Gene de not bad. Ne dersiniz?

Otto_1485.jpg

Kusura bakmayın kafayı yedirdi adam gibi resim yükleyebileceğim bir site bulamadım hızlı resime yüklenmediği için. Yüklenenlerin linklerini de burası kabul etmiyor.

Kardeş belli ki eski zamanlara alıştığın için böyle oynuyorsun ama yeni versiyonlarda özellik osmanlı oynarken koalisyona kafa atman gerekiyor başka türlü genişleyemiyorsun.Ben mesela geçen oynadığım savede her 10 senede truce bittiğinde tüm dünyayla savaşır ve kazanırdım.Artık sıradan gelmeye başladı koalisyon savaşları.Hee unutmadan koalisyonda olan birinin bir koalisyonda olamyan bir müffetigine savaş açarsan ve onu çağırırsan koalisyon üyeleriyle ayrı ayrı barış yapabiliyorsun.Burayı sakın atlama derim.Çok daha rahat atlatırsın koalisyon savaşlarını
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-05-2018, 01:59)Serdengecti1 :
(06-05-2018, 01:29)alpth : DEVLET-İ ALİYYE 1485

Otto_1485.jpg

Kardeş belli ki eski zamanlara alıştığın için böyle oynuyorsun ama yeni versiyonlarda özellik osmanlı oynarken koalisyona kafa atman gerekiyor başka türlü genişleyemiyorsun.Ben mesela geçen oynadığım savede her 10 senede truce bittiğinde tüm dünyayla savaşır ve kazanırdım.Artık sıradan gelmeye başladı koalisyon savaşları.Hee unutmadan koalisyonda olan birinin bir koalisyonda olamyan bir müffetigine savaş açarsan ve onu çağırırsan koalisyon üyeleriyle ayrı ayrı barış yapabiliyorsun.Burayı sakın atlama derim.Çok daha rahat atlatırsın koalisyon savaşlarını

Hmmm bunu bilmiyordum ama koalisyon geniş olunca işgal etmek zor oluyor. Peki bu koalisyonda olmayan elemana savaş açtığımızda -30 veriyor mu koalisyondan barış yapmak istediğimiz zaman? Bunu da yazarsan sevinirim, ona göre taktik geliştiririm.
Ara
Hayır diye hatırlıyorum ama emin olamadım şuan.Çünkü ben çok rahat barış yapmıştım her biriyle.
Ara
(06-05-2018, 13:37)Serdengecti1 : Hayır diye hatırlıyorum ama emin olamadım şuan.Çünkü ben çok rahat barış yapmıştım her biriyle.

Teşekkürler. Eğer genişleyecek nokta kalmazsa bunu da deneyeceğim.
Ara
Koalisyon savaş sebebi hala -30 veriyor.Şahsen ben genişlerken çok az koalisyon yiyorum ya da hiç yemiyorum.Hızlı büyümek istiyorsanız büyüme hedeflerinizi genişletmeniz oluşabilcek koalisyonları azaltır.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(06-05-2018, 19:35)menars : Koalisyon savaş sebebi hala -30 veriyor.Şahsen ben genişlerken çok az koalisyon yiyorum ya da hiç yemiyorum.Hızlı büyümek istiyorsanız büyüme hedeflerinizi genişletmeniz oluşabilcek koalisyonları azaltır.
Yanlış bilgi veriyorsun veya sen benim dediğimi anlamadın.Koalisyon üyesinin koalisyonda olmayan müffetiğine savaş açarsan ve koalisyondaki ülkeyi savaşa çağrırsan koalisyon üyeleriyle tek tek anlaşma yapabiliyorsun ve BARIŞ YAPARKEN - 30 VERMİYOR.Az önce sırf emin olmak için bir save açtım ve dediğim gibi çıktı
Ara
Forumun yöneticisi her kimse şu resim sorununa bir çare bulabilir mi? Oyunumun resmini yükleyeceğim hızlı resim çöktüğü için imagebb'den tut da Google Drive'a kadar envai çeşit bağlantı denedim forum kabul etmiyor resmi göstermiyor. Ya direkt bir yükleme imkanı verin foruma ya da bağlantıları iyileştirin. Böyle bir manası yok zira.

Direkt bağlantıyı atıyorum artık. 

DEVLET-İ ALİYYE 1519

Bir sene içinde QQ'ya girip daha da genişleyeceğim oyun. Moskof'un karını itmam ettikten sonra Litvanya-Polonya ikilisi gelecek. Neyse ki Polonya'nın adm tech'i 7 falan da Commonwealth kuramıyor. Yoksa daha da uğraştırırdı. Yapısal sıkıntılardan dolayı yeterince puanımız ve paramız yok. Bu yüzden Hind'e atlayamıyoruz bir türlü. Ama 15-20 seneye tüm sorunları aşıp atlayacağıma inanıyorum.

https://ibb.co/jxGTpS
[+] 1 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-05-2018, 23:38)alpth : Forumun yöneticisi her kimse şu resim sorununa bir çare bulabilir mi? Oyunumun resmini yükleyeceğim hızlı resim çöktüğü için imagebb'den tut da Google Drive'a kadar envai çeşit bağlantı denedim forum kabul etmiyor resmi göstermiyor. Ya direkt bir yükleme imkanı verin foruma ya da bağlantıları iyileştirin. Böyle bir manası yok zira.

DEVLET-İ ALİYYE 1519

Bir sene içinde QQ'ya girip daha da genişleyeceğim oyun. Moskof'un karını itmam ettikten sonra Litvanya-Polonya ikilisi gelecek. Neyse ki Polonya'nın adm tech'i 7 falan da Commonwealth kuramıyor. Yoksa daha da uğraştırırdı. Yapısal sıkıntılardan dolayı yeterince puanımız ve paramız yok. Bu yüzden Hind'e atlayamıyoruz bir türlü. Ama 15-20 seneye tüm sorunları aşıp atlayacağıma inanıyorum.

Muhtemelen yanlış linki kopyalıyorsun. Sonu .jpg ile biten bir linki o kutucuğa yazmalısın.
Bu siteye resmini yükleyip, sol tarafta yüklediğin resmin altında çıkacak olan sonu .jpg ile biten linki kopyala ve öyle dene.
Ara
Koalisyon dostlarına savaş açıp birden fazla anlaşma yapmak bir seçenek tabi ama ortada hiç koalisyon olmaması daha iyi olur. Son yamalarda zor olsada koalisyon oluşturmamak improve relations ve threaten war ile koalisyon egale edilebiliyor.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-05-2018, 00:39)Sübaşı :
(06-05-2018, 23:38)alpth : Forumun yöneticisi her kimse şu resim sorununa bir çare bulabilir mi? Oyunumun resmini yükleyeceğim hızlı resim çöktüğü için imagebb'den tut da Google Drive'a kadar envai çeşit bağlantı denedim forum kabul etmiyor resmi göstermiyor. Ya direkt bir yükleme imkanı verin foruma ya da bağlantıları iyileştirin. Böyle bir manası yok zira.

DEVLET-İ ALİYYE 1519

Muhtemelen yanlış linki kopyalıyorsun. Sonu .jpg ile biten bir linki o kutucuğa yazmalısın.
Bu siteye resmini yükleyip, sol tarafta yüklediğin resmin altında çıkacak olan sonu .jpg ile biten linki kopyala ve öyle dene.

85daxO.jpg

Yav o kadar uğraştım becerememişim demek ki. 25 senelik bilgisayar kullanıcısı olarak şu an utandım.
Ara
(07-05-2018, 00:39)Sübaşı : sonu .jpg ile biten linki kopyala ve öyle dene.

Resim ya jpg değilse, kafamda deli sorular :fear:
Sic Parvis Magna
Ara
(07-05-2018, 01:55)altnkurt :
(07-05-2018, 00:39)Sübaşı : sonu .jpg ile biten linki kopyala ve öyle dene.

Resim ya jpg değilse, kafamda deli sorular :fear:
Steam üzerinden oynadığım oyunlarda F12 ile aldığım resimlerin tamamı JPG oluyor bende.
Ara
DEVLET-İ ALİYYE 1584

Rusya'nın tek savaşlık işi var. QQ bitti. Memlükleri fena hırpaladım. Çin fethine kaldığımız yerden son hız devam ediyoruz. Çin uğruna Hindustan'da genişlemeyi ileriye erteledim. Genel olarak böyle. Qi vassal Kırım march.

1b9V9d.jpg

ROxKdW.jpg
Ara
Karşınızda süper krallık almanya erisinden sonra şimdide custom nationa döndüm

3Emdrp.jpg

RnWqmn.jpg

YgYAnE.jpg
Ara
Krallık empire bekliyoruz senden ilgaz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.