EU4 - İmparatorluklarınız
(03-02-2016, 21:03)ferevon : İşte zaten o yüzden WC yapamazsın demiştim. WC'de sınırlayıcı faktör ADM'dir, diğerlerinin hepsi bunun yanında tırt.

Hakliymissin.Aslinda bu adm puani goturen eventler ve kotu padisahlar olmasaydi sonraki 50 yil icinde wc yapardim gibime geliyor
Ara
(04-02-2016, 00:12)Serdengecti1 :
(03-02-2016, 21:03)ferevon : İşte zaten o yüzden WC yapamazsın demiştim. WC'de sınırlayıcı faktör ADM'dir, diğerlerinin hepsi bunun yanında tırt.

Hakliymissin.Aslinda bu adm puani goturen eventler ve kotu padisahlar olmasaydi sonraki 50 yil icinde wc yapardim gibime geliyor

Gerçi 1708'miş daha. Ben oyun sonu sanmıştım onu. Adm eff. ile bir şeyler yapılabilirmiş.
Ara
Şmdiy de kadar oynamış olduğum imaratorlukların son sınırlarını gösteren video https://youtu.be/kSWTyXAQHc0
savaş barıştır özgürlük kölelik cahillik güçtür
Ara
(04-02-2016, 00:26)ferevon :
(04-02-2016, 00:12)Serdengecti1 :

Gerçi 1708'miş daha. Ben oyun sonu sanmıştım onu. Adm eff. ile bir şeyler yapılabilirmiş.
En azindan avrupayi fethetsem bile yeter bana cunku suanda 14 yillik regency yedim kalan surede yine bir guzel regency gelir diye dusunuyorum hanedan gercekten cok kotu padisahlar cikardi.Zaten ilk defa wc hedefli oyunum oldugundan eksikliklerim hatamlar vardir en basta religious ideasi almamak gibi
Ara
Ve Viking torunları atalarının izinden giderek Britanya kıyılarına çıkar...

23mrkpj.jpg

Başta CN'yi yaratırken fazla aceleci davranıp düşünmediğimden kültürü hiç ellememiştim. Buradan sonra ise onun pişmanlığını çekeceğim. Eğer İngiliz kültürlü olsaydım burdan sonra su gibi Britanya'yı alıp çevirebilcektim Norse'a... Hayır en kötü İskandinav bir şey yapardım RP'si olurdu, o da değil, kültür Muisca. Neyse artık culture shift falan çok daha fazla uğraştırır. Ama tabii religious'u bitirene kadar vassallar dışında elleyemeyeceğim buraları.

k15a83.jpg

Development 779 olmuş bi de İskoçya vassal. Avrupalıların Amerika'yı kolonileştirmesine de izin veriyorum First Come First Serve için yoksa yavaş kalcak öbür türlü. Zaten kolonistimden fazla kolonim var hızlansın diye ama o bile çok hızlandırmıyor.
Ara
Küçük İskoç krallığı
3Y43Ep.jpg
Ara
Güzel oyun. İngiltere'yi yenebilirsen ne ala :D!

Edit: Şimdi fark ettim de... Acilen hileyi bırakmalısın.
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
Hileliler öteki konuya geçse fena olmaz aslında.
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sadece başta kullanıyorum artık başka hile yok merak etmeyin
[+] 6 üye lion nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
f49fcb8ed3c736d3a0502e041c50fc93.gif
v5jjo8.gif
[+] 4 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerek kalmamış zaten, 187k altın ile 831k manpower'ı bitiremezsin :D. Yönetim puanlarının da maşallahı var. O orduyla İngiltere'yi de 2 günde oyuncak maymuna döndürürsün.
L31q2j.pngX4LzB7.png
[+] 1 üye CradonWar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Artık savaş yorgunluğuna dikkat eden birisiyim
[+] 1 üye lion nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
cash ve manpower hilesini bir kere yaptınmı peşini bırakmıyor adamın sırf o yüzden ironman oynuyorum :D
bu arada bu 2 hile oyunun başında yapıldığında tüm dengeleri bir kere bozuyor ve tekrar aynı hileleri girmeyince ülke çok hızlı bir şekilde batıyor.
Ara
Aynen öyle
Ara
-Arşivden-

Lazlar seçim kazanırkene @jax61

vnBk4R.jpg
Ara
İdare eder.
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlıyla ikinci ıronman denemem 
Yıl 1564
Z7lDnG.jpg

Viyanadan kahireye kadar uzanıyorum :D

L1jaRo.jpg

Yanıma İngiltere ve Commonwhealt aldım   ispanya-portekiz-burgundy yi  avusturya-macaristan ı tokatladım    sonra  burgundy-avusturya ikilisini son savaşta iyicene bi patakladım.
Viyanayı feth ettim.Birkaç tane alman prensliğini 10 yıllığına haraca bağladım.Şu an imparator bradenburg

Fransa oyunun başında ispanya-burgundy-ingiltere üçlüsü tarafından yok edil sorna ikili ingilizlere ihanet edip adaya çıkartma felan yaptı ben karıştım olaya izin vermedim tabi.Kırımın mütlüğü hiöbir işime yaramıyordu üzerine birde polonya ile savaşa sokmuştu baktım ben 50 bin asker çıakrtırken polonya 95 bin askerle saldırıyor barış yapıp müttefik oldum.Commonwhealt-danimarka-novgorod moskofu darmaduma etti.

Şu an regency var heir 7 yaşında önceki sultan 75 ine kadar yaşadı maşallah ama adminastorü 0 dı orda geride kaldım bunla toparlicam inşallah 6-5-4 mübarek askeride 5 olsaydı keşke :D 

orJgqb.jpg

Osmanlıyla bir dahaki oyunumda wc yapmak için  nasıl bi politika izlemeliyim sizce ?

Blackwhist polonya kralı seçimi hangi dlc veya güncelleme sonrası geldi bende birkaç dlc var fakat polonya kralı seçimini hiç görmedim osmanlı olduğumdanmı acaba ?
Ara
Commonwealth bela olabilir dikkat et.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Polonya'da Absolute Monarchy en erken 1603'te(1602'nin sonları aslında ama yuvarlak hesap) gelebilir ancak MTTH'den dolayı ortalama 1610-1620'de olur.

Naçizane tavsiyem ise Hristiyan ülkeler oynarken 1600 sonrası Polonya tahtına hanedanınızı oturtmanız.
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kafkasya'da oynayacak devlet bulamayınca daha önce hiç denemediğim nadir ülkelerden olan Çerkezleri denedim

0m3GjR.jpg

W1jGWN.png
[+] 1 üye mh051020 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.