EU4 - İmparatorluklarınız
Siz neyden bahsediyorsunuz ne overseas i ne exploiti saçma sapan konuşmayın. Öğrenmişsiniz bi exploit "hileci .s" diyip çamur atın. Kusura bakmayın da öğreneceğiniz daha çok şey var. Gidin kumda oynayın. 

Oyunda client state diye bir olay var hani kendi devletini yapıyorsun sonra toprak veriyorsun. Diğer adı ile vassal feed. Biliyorum çoğunuz buna da karşı ama bizde ortam böyle gardaş yapacak bişey yok. Overseas kullansam zaten kullandım derim kimseye yalan borcum yok. Bilmiyorum kıskançlık mıdır yoksa beceriksizlik midir hala anlamış değilim.
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pardon @Blackwhist abi :P
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı,Bohemia,Brandenburg,Netherlands ve azılı düşmanım İngiltere müttefik.
Aragon ve Portekiz birleşip Kastili yediler aslında iberden tam olarak atmışlardı ama portekiz katolik liginin koruyucusu olunca minik burgundy devletine saldırma bahanesiyle aragon ile savaşmadan portekizi tokatlayıp Galicia devletini kurdurdum bide Kastili güneyden ibere tekrar aldım.Portekiz biraz olsun zayıfladı ama tabi bu ikili hala aşırı güçlü ve tehlikeli.

Rk01YZ.jpg

Protestanlık ben geçtim diyemidir nedir çok yayılamadı.iskandinavya genelde protestan olurdu ama bu sefer olmadılar :/

pz0XgJ.jpg

Rusya tam olarak 50,5 yıldır PU durumunda.Ama büyük devlet olduğu için içimize alamıyoruz :/
PU olduklarında çok sevindim ama 50 yıldır 1 savaşa bile gelmediler adamların toprağı büyüsün diye onların yanındaki küçük ülkeye savaş ilan ettim 100k askerle 10 k lık yere saldırmaya tenezzül bile etmediler gidip ben almak zorunda kaldım.
Portekizi tokatlayalı 2 yıl oldu 2 yıldır hem aragon hem portekiz Rusyayı bağımsızlık için destekliyor ama benim arkam sağlam olduğu için savaş açmaya cesaret edemiyorlar sanırım :D
Bu Rusyayı nasıl dizginleyebilirim ?

YkDqDz.jpg

Sıralamalarda bir türlü ilerleyemiyorum kısa bir zaman için 1. oldum sonra yıllarca 2. olarak kaldım ama son yıllarda 3. sıraya düştüm portekizi tokatlayınca puan yükselme hızı biraz arttı ama Osmanlı deli gibi puan kastığı için yetişmek imkansız :D

kBbGky.jpg
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Blackwhist
lol, ilk okuduğumda dalga geçiyor herhalde dedim de sanırım ciddi ciddi "siz" içine beni de katarak yazmışsın. Bahsi geçen postun senin postun olduğunu bile bilmememi geçtim ama yazdıklarımdan da bu cevap verilecek bir anlam çıkartılıyorsa ancak güler geçerim.
Ara
@Royal Guard Son 3-4 oyunumda İsveç hep Katolik kaldı. Yeni güncelleme ile oldu. Önceden hep pro olurdu.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
[+] 1 üye çiftbaşlıkartal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir hayalim vardı neden olmasın dedim neden.

İngiliz köpeklerinin ve soyluların baskılarından kurtulma zamanıydı.Keltlerin yüzyıllardır geri çekilişi bitmeli ve özgürlüklerini kazanmalarının yeniden zamanı gelmişti.

İlk iş İngilizleri bu toprakların sahibi olduğumuzu hatırlatmalıydık.

ljdRjk.jpg
o3jl32.jpg

Kanlı geçen 2 büyük savaş sonrasında dahi cesur İskoçlar asla pes etmedi ister ordular 2 kat büyüklükte olsun isterse 3 bu topraklar bizimdi.Artık İngiliz tehlikesi bizi anayurdumuzda tehlikeye sokamıcaktı.

Artık keltlerin yeniden parıldama zamanıydı.Bizi sürdükleri her yerde yeniden diriliceğiz.İlk ateş Britanya'da yandı ama bu ilk olmuyacaktı 2. ateş iberya'da yanmalı bizi sonuna kadar sürdükleri bu topraklardan yeniden güçleneceğiz.

Va0RaV.jpg

Bir kez daha keltlerin zamanı gelicek.
[+] 3 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk bunu beğendi. (Y)

Böyle bitirmen dileğiyle

(04-12-2015, 00:50)GaulTurk
' :
...

Görsel

...
G0kMNN.png
Ara
O biraz zorlar gibi daha kalkınamadım.İngilizleri yok edince iyi olucak gibi.
Ara
@lortcush o ilk iki savaşta nasıl zafer elde edebildin ?
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
Nehir avantajı ve iman gücü.
Ara
İskoçya belli bir toprağı geçmediği müddetçe +1 shock özelliğine sahip, oyunun başında da shock çok önemli. İyi bir general ile dağlarda savunma yapıldığı vakit 10k İskoçya askeriyle 20-25k İngiliz askeri yenilebilir.
Savaşı yaptığım toprak dağlık değil bak savaşta northumberland yazıyor.
Ara
Sadece nehir avantajı var generalin de o kadar iyi değil, garip geldi.
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
Son savaş aslında biraz şans gibi çünkü ordum 0.20 moralle mi ne kazandı ama o savaş sayesinde yok olma kısmını atladım.
Ara
Son savaş yapıldığında teknolojik bir fark olabilir, yoksa başka bir açıklaması yok. Karşıda 4 shocklu general var.
Olabilir sanırım lanchester kralı ölmediydi.

Düzenleme üst oyunu unutalım daha iyisini yaptım olacak.

E8g9Bz.jpg
m63Aa8.jpg
j38baL.jpg

İskoçya bukadar güçlümüydü ya.
[+] 4 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne sandın?
G0kMNN.png
Ara
Güçlüymüş baya 1490 da gittim avusturyayı dahi işgal ettim

Va0d5R.jpg
nMRnVa.jpg

Bunlar son resimler Fransayı vassallıyacam archie alcam
[+] 3 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-03-2016, 23:49)lortcush : nMRnVa.jpg

Bi Britanya ancak bu kadar tatlı olabilir.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Papa hepinizi kutsasın..

OA0YkQ.png
[+] 5 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.