EU4 - İmparatorluklarınız
Bu Fransa-Kastilya arasına geçilemez dağlar koymak gerek wasteland şeklinde.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bence tüm avrupayı alamamış bir fransa başarısızdır ama koloni oynamayı tercih etmişsin. Ben gelemiyorum koloniciliğe aşırı sıkıcı geliyor. :)
Ara
hocam bu koloni işi efsane bişey hele güney amerikayı aldınmı bildiğin bütün kaynaklar sana geliyo, bide ordaki panama , caribbean cheespeake bay gibi yerlere de tüccarı atadınmı(collect from trade) paraya para demiyosun .bunları toparlayıp düzene sokmak 1650-1700 lileri buluyo ondan sonra istersen avrupaya girersin, ama işte benimde bu orta avrupa savaşlarnda canım sıkılıyo :D
Ara
Herkesin oyun stili ve hoşlandığı şeyler farklı, kimisi koloniden nefret eder kimisi koloni işinden keyif alır, tamamen zevk meselesi.
Ara
(16-09-2016, 18:33)Cayenne : Görsel

Şu oyunumu hatırlattı bana.

0kMVWY.jpg
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-09-2016, 20:15)GaulTurk : Şu oyunumu hatırlattı bana.

0kMVWY.jpg

Benim Bizans'ıma laf edene bak hele senin Danimarka çevresi daha çirkin Steamfacepalm  Steammocking
Ara
Orası tam oyun bitecekken birden savaşsız PU geldi kanka. Brandenburg o. Aslında ben de istemedim ama PU'yu iptal de edemedim Steammocking Steamfacepalm

Senin Bizans'ı bi koy şuraya bakalım millet karşılaştırsın Steammocking Steammocking
G0kMNN.png
Ara
(16-09-2016, 20:20)GaulTurk : Orası tam oyun bitecekken birden savaşsız PU geldi kanka. Brandenburg o. Aslında ben de istemedim ama PU'yu iptal de edemedim Steammocking  Steamfacepalm

Senin Bizans'ı bi koy şuraya bakalım millet karşılaştırsın Steammocking Steammocking

abi ben sana endülüsü sorcam =)  1487 de endülüs kurmak nası oluyor ?
Ara
Biraz genel tecrübe ve bilgi ile Afrika'ya kazındıktan sonra İberya politikasını her saniye takip etmek ve birisi işgal yediğinde ondan faydalanmak.
G0kMNN.png
Ara
Neden Çeroki'ye Form ABD Decision yapmazlar ki  :P
VEDkdr.jpg

Avrupa çok karışmış keşke yakından takip edebilseydim  :(
RQDW71.jpg

ülkemiz
40zE6L.jpg
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
7CE512165FE5FE61B222528ABAF4DDDF9CDEBA2D

Her günümüz böyle...

*Kuşatma yüzdeleri*
[+] 4 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel oyun. Devamını bekliyorum. :)
@Xepluper
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@GaulTurk bunu beğendi Steammocking
[+] 3 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
rE56y7.jpg

değişik bir isveç denedik :P nedense her oyunumda çok saçma salak şeyler oluyor.. din merkezleri çok salakça yerlerde çıkınca din savaşını kazanamadık..ingilterede bir reform bir de protestan merkezi.danimarkada 1 protestan merkesi livonyada bir reform merkezi çıkınca tüm orta avrupa katolik kalmaya devam etti..hal böyle olunca gitti din savaşı. çok saçma salak krallar geldi. en iyi kralım şuan başta ve 70 ine merdiven dayadı. 6-3-4 kral 2-3-1 varis. kral iyi dayandı da şu varis gebereydi iyiydi. şuan varis peşine kral ölse litvanyaya pu olacaz :)

1460 a kadar gerçekleşenler iberian wedding , king burgundy dead ve fransanın dağılması. 1600 lu yıllar macaristan , avusturya pusuna girdi ..gel de avrupaya gir :) yolumuz çin :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Özellikle PU işini saçmaladılar.
Ara
Güzel oyun olmuş ama johanın memleketi olduğu için eksi. :D
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
VE9rLy.jpg
[+] 2 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Madem herkes İskandinav ülkesini paylaşıyor bende paylaşayım :D.

Görsel
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jax61 :D

Edit: @GaulTurk'ten alıntıdır.

o78BR9.png
[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu kadar olduğuna şükür.. şanssız bir isveçle ancak o kadar olurdu. bizim hatamız demeyelim de tercihimiz explorationdan yana olduğu için avrupaya agresiflik nedeniyle fazla giremedik. arkadaş muhtemelen fransa ile sıkı bir işbirliği kurdu. bizim öyle bir şansımız da olmadı :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.