EU4 - İmparatorluklarınız
Devletin gidişatı çok iyi hazinemiz dolu ordu güçlü müttefikimiz çok sadık derken önce Andalusia saldırdı sonra peasent war başladı -_-, Moğollara gelince Çingiz öldükten sonra Kağan olanların hiç biri Çingize yakın bile değildi moğol ilerleyişi durdu. Çoğu zaman sadece savunma için savaşıyorlar Harezimle olan savaşlarda da genelde iki tarafta üstünlük sağlayamıyor.
Ara
İlk başta CK2'den convert edilmiş sandım :) Bulgarlar İstanbul'u kapmış.
(19-11-2016, 12:17)Splinter Usta : adP3oQ.jpg

Ben de Custom Nation sandım :grinn:

İyi bir RP oyuncusu sezdim seni MP'ye alalım :smile:
G0kMNN.png
Ara
Benim golden horddan bahsedin
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nice hack bro  :up:
Ara
İşte son durum Gazimülk dirediği için annex atamadım onun yerine march yaptım Avusturya ve Macaristan pusunu bir güzel ezdik vasallarla işte o güzel manzara

5Lp0Oj.jpg
Ara
Heq yaparken ne tür bir zevk alıyorsun ya :D
Ara
Hileye verdiği zamanı öğrenmeye harcasaydı herkesten iyi bir oyuncu olmuştu şuanda :D
Ara
Ben de herhalde doğulularla oynamak yerine batılılarla oynasaydım Koloni ve Kutsal roma konusunda master yapardım. :P
Ara
Dostum hilesiz oynarsan çok daha keyif alırsın oyundan :)
Ara
Ilgaz'a hile yapmasan daha çok zevk alırsın diyorsunuz. Eğer ki Ilgaz'ı tanıyorsanız, onun hile yapmaktan kurtulamayacağını bilirsiniz (Gerçi ben de kurtulamadım 3 senedir.)
[+] 1 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aradan uzun zaman geçti. Çingizin İmparatorluğu yıkıldı, Anadolu Selçukluları Doğu Romayı Anadolu'dan tamamen attı fakat bu noktadan sonra devletin genişlemesi çok uzun süre durdu Çünkü Batıda saldırmazlık antlaşması imzaladığımız Doğu Roma ve Balkanların güçlü ülkesi Macaristan güneyde sadık müttefik Mısır, Doğusunda bir diğer müttefiki Azerbaycan vardı. Yönümüzü akdenizin adalarına çevirdik ve Kıbrısla Giriti topraklarımıza kattık. Biz Akdenize yönelmişken Macaristan Bulgarları annexledi ve Batıya genişlememizi büyük ölçüde zorlaştırdı ta ki Sicilya ve Cenova Yunistanı ele geçirene kadar. Bu fırsatı hızlıca değerlendirip Cenova ve Müttefiki Sicilyaya savaş ilan ettik önce İtalyanları Korfuda denize döktük sonra Yunistanı ele geçirdik. Lakin her şeye rağmen elçilerimiz barış görüşmelerinden eli boş dönüyordu ve savaşın bu kadar uzun süreceği hesaplarımızda yoktu devlet ilk defa borç aldı. Düşmanı yıldırmak için 34000 kişilik ordumuzu İtalyanın güneyine Otranto üstünden çıkardık, Kıbrıs ve Girit seferlerinden dolayı elimizde ki çıkarma gemilerinin sayısı gayet yeterliydi. Müttefikimiz Andalusia Kuzeyde İtalya üstünden Cenovayı kuşattığından biz güneyde fazla direniş görmeden Sicilya Kralının da içinde bulunduğu Palermoyu muhasara altına alınca şartlarımızı kabul etmek zorunda kaldılar. Yunanistan'da ki üstünlüğümüz kabul edildi ve aldığımız savaş tazminatıyla borçlarımızı ödedik. 

Macaristan'la Boğazlar yünüden aramız gergin her iki tarafta karşıdan gelecek saldırılara karşı Boğazlara kale inşa etti.
http://i.hizliresim.com/g2j1LQ.jpg

@GaulTurk    

Bi yandan da sınava hazırlandığımdan sadece hafta sonu açabiliyorum multi benim için sıkıntı olur ama yinede teşekkür ederim. :)
PnvbEb.jpg
[+] 2 üye Splinter Usta nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teutonic Order- Prusya- Almanya oyunum.

Daha çok toprak alabilirdim elbette ama çok genişlemek istemedim tüm Almanları bir çatı altında toplamak ve güzel sınırlara sahip olmak öncelikli hedefimdi. 

2nQmYE.pngOVdn24.pngzaEvv7.pngnjYvvV.png
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Voltaire bunu beğendi.
image.png?w=400&c=1
Ara
Eğer gerçekleşirse sağlam bir sürprizim var ayık olun  :wink:
Ara
kGY1o7.jpg

Ne düşünüyorsunuz roma kurulabilir mi ?

Macaristan rastgele cw'ye pu kalmasaydı sınırlar çok daha hoş olabilirdi tabi.
Ara
Gayet mümkün. Neden orta asya?
Kurabilirsem hazarıda birleştirmek istiyorum. Zaman yetmezse orada vassal salarım zaten.
Ara
Neden kurulamasın güzel oyun olmuş.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.