EU4 - İmparatorluklarınız
LZbQNG.jpg

Başlangıç olarak Macaristana dalmadım (PU CB si gelsin diye) Venedik üstüne gittim.CB gelene kadar macaristanı Osmanlı ve Bohemya yedi.Kalan topraklara saldırmaya hazırlanırken Osmanlının Macaristanın garantörü olduğunu öğrendim.
Şu andan itibaren nerelere gidebilirim ?
Bohemya Burgonya (belki PU düşer diye ekledik düşmüyorlar arkadaş :P ) Brandenburg İttifakta.
Ara
1500-1550 arası bohemya ve macaristan pu gorevleri gelir oyle 2 sinide pularsın sonra reconquestlerini alabilirsin osmanlıdan. shadow kingdom gorevini yapın papa ve venedigin treviso fruli brescia ve verona sehirlerini alıp devam edebilirsiniz sonra artık hre icindeki sorunlarla ugrasmaya devam :)
Ara
Jaxın dediği gibi şanslıydım biraz. Çevremdeki herkesle ittifak oldum denilebilir. Avusturya-Macaristan-Polonya-Fransa-Bohemya-Mainz-Netherland-İspanya-Persia-Danimarka(İskandinavya) 

Hepsiyle ittifak olabildim ve kullandım onları. :D Bundan önce navarra denemem olmuştu mesela onda şanssızdım. Aragondan 100 ws alarak başladım ama yanımdaki 2 devletinde öyle ittifakları vardı ki öylece beklemek zorunda kaldım. En sonunda intahar savaşı yapıp sonlandırdım. Bu oyunda önüm açıktı maşallah. :) 

Buda timeline videosu.

[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
la ben şaka yaptım ha yanlış anlama :D herkesin harcı değil. çok sabır ister ama tabiiki şansın da olacak. bir küçük şanssız hamle bu tür oyunları heba edebiliyor. ama şansın da yardımıyla böyle güzel işler de meydana çıkmıyor değil.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20161229213038_1.jpg
Ben eğleniyorum bi kere gülmenize gerek yok
[+] 4 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9f9766beab084c20925fb962ed679e0f.png

[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Forum başarımı mı acap :P
Ara
GREAT JOB! Steammocking
G0kMNN.png
[+] 3 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-12-2016, 14:53)PashaZade : Forum başarımı mı acap :P

Asıl amacım The Third Way gerisini bilmiyorum  :smile:
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evimi ibadi ay yıldızı mavisine boyatacam
[+] 3 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İbadilerle oynamayı hep sevmişimdir.Duygusallık iyidir.Mzab´la da devletleriniz varsa görmek isterim.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
@Menars 

Aslında bundan önce Mzab ile oynadım fakat achievement kısmında bug oluştuğu için devam edemedim  :unhappy:
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2na33L.png

Buda benim Brandenburg oyunumdan bir kesit. 2 yıl sonra koalisyon savaşı açtı ingiltere isveçe saldırdığım an. Bu arada Fransa da pu yum.
Ara
X96Q0R.jpg

d8ByPV.jpg

o0VDkk.jpg

Sonunda rahatlıkla Osmanlı'yı bırakabilirim. :)

Katkılarından dolayı @jax61 kardeşime teşekkürü borç bilirim. :)

Yetişmiyecek diye vassal annexlerini çok önemsemedim ama uğraşsaymışım one-tag gelirmiş. Neyse tecrübe oldu.
[+] 9 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Welcome to the club :) Helal olsun.
[+] 1 üye Sahipkıran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu sabırdan biraz da bana verin, ne bileyim ben dayanamam sanırım yani ne bileyim hiç mi sıkılmadınız oynarken ?  :smile:
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yıllardır EU oynuyorum şöyle kafa yaşayamadım  :smile:

-HYPER HYPEEEEEEEEEER

Ara
http://hizliresim.com/OVr9Y5
bu neydi simdi arkadaslar :) cok garip bi baslangıc oldu. bu arada castile ve denmarkı savasarak aldım provence tek sehirken pu dustu reconquestlerini aldım :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vay anasını milletteki şansa bak bize böyle şans vurmaz.
Ara
(04-01-2017, 17:20)chaos10ur : http://hizliresim.com/OVr9Y5
bu neydi simdi arkadaslar :) cok garip bi baslangıc oldu. bu arada castile ve denmarkı savasarak aldım provence tek sehirken pu dustu reconquestlerini aldım :)

Maşallah
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.