Medieval 2 - Kervansaray - Bir Orta Çağ Savaşçısının Uğrak Mekanı
Şu an turları oynayamayacağım. Yarın belki oynarım ama söz veremem. Şimdiden yazayım.
Ara
Yoldayım, eve gidiyorum. Gidince ghs yi oynayacağım.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam iki hotseati de oynamış olurum.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Acelemiz yok. Zaten az kişiyiz hızlı oluyor turlar. 1 2 gün mola verelim :D
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yok hocam tam tersi haftasonu geliyor bence tam gaz devam edelim :)
G0kMNN.png
Ara
Hotseatlerde niye yavaş ilerlemeye başladık beyler?
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum Fwh de 3 güne bir tur gelirdi bana, şimdi 3 günde öbür oyuncuya geçiyor :).Sıkıştırmak kimseyi istemeyiz ama buraya yazılmıyor da geç atabilirim tarzı.Dolayısıyla bu biraz benim de canımı sıkmakta.
Ara
@brkrs birkaç gündür ağır hastalığa yakalanmış. Yataktan kalkamıyorım dedi bana. Turunu admin veya dostu oynayabilir veya beklenebilir.
Ara
Third age de ben yerine oynarım.
Ara
Gençler tüm hepinizden ayrı ayrı özür diliyorum. Yaklaşık bir haftadır acayip derecede hastaydım. Dün hastanede serumumu aldım kendime geldim :D. En kısa sürede turlar gelecek. Hazır olun
Ara
Geçmiş olsun kardeşim.
G0kMNN.png
Ara
Geçmiş oldu inşallah :)
Ara
(04-03-2017, 00:28)brkrs : Gençler tüm hepinizden ayrı ayrı özür diliyorum. Yaklaşık bir haftadır acayip derecede hastaydım. Dün hastanede serumumu aldım kendime geldim :D. En kısa sürede turlar gelecek. Hazır olun

Göster kendini knk sen yokken köprünün altından çok sular aktı
Ara
Geçmiş olsun.
Ara
Bence 2 günü aşmış oyunlar turlar geçilmeli
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@brkrs arkadaşımız yurt dışı seyahetleri sebebiyle uzun süre aramızda olamayacak. Yerine gelmek isteyenler varsa gelebilir yoksa AI devredilecek.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun zamandır yazacaktım müsait olamadım. Brkrs meselesinde önce ağır hasta olduğu için ve diğer oyuncular geçilmesi üzerine bir yazı yazmadığı için bekledik, ardından gelip hastalığının geçtiğini ve en kısa sürede turları atacağını söyledi, dolayısıyla bu sebeple bekledik. Ancak sonradan yine Aytaç ile sordurttum nerede olduğunu, Avrupa turuna çıkmış...

Şimdi tabi ki hiçkimseye "Avrupa turuna çıkma hotseat oyna" demiyoruz ancak bu şekilde hele ki çok sayıda hotseatte bulunuyorsanız bir zahmet bunu bize belirtin, kimseyi zorla tutma gibi bir seçeneğimiz yok ama herhangi bir sebepten oynamayacak duruma geldiğinizi 'siz söyleyin, bilgilendirin bizi', bekledikten sonra bu şekilde öğrenmeyelim, bu şekilde oynamayacak duruma gelip de bunu belirtmemek hoş bir durum ortaya çıkartmıyor, ilerideki benzer durumlarda daha dikkatli olursak daha faydalı olur.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Third Age Hotseat turunu geçelim artık.
G0kMNN.png
Ara
Ben oynuyorum hemen. Ayrıca birini bulursak iyi olur.
Ara
Eski (hatta antik) hotseatlerde Kronoloji uygulamamız vardı.

Tur tur belli başlı önemli olaylar bu kronoloji kısmında tarih veya tur numarası olarak listeleniyordu, bu hem oyunu dışarıdan takip edenler için çok iyi olabiliyor hem de oyuncular için sonradan gelip o alana bakıldığında güzel bir nostalji, bir bakıma hotseatte gerçekleşmiş tüm olayların kısa bir özeti şeklinde yararlanılabiliyordu.

Mevcut hotseatlerde bu uygulama zor olabilir ancak yeni kurulan hotseatlerde düşünülebilir bana kalırsa. Örnek vermek gerekirse kronoloji uygulaması şu şekilde görünebilir:

Tur 4 : Türkler Bizans'a savaş ilan etti.
Tur 5 : Türkler İznik'i kuşattı, Bizans Mısır ile müttefiklik imzaladı.
Tur 6 : İznik düştü, Bizans Adana'ya çıkartma yapıp kuşattı.
Tur 7 : Adana düştü, Mısır Antakya'yı kuşattı.

gibi.

Bunun yanı sıra Savaş Günlükleri şeklinde de bir düşüncemiz vardı yanılmıyorsam, 2 ülke arasındaki savaşın özeti şeklinde ancak Kronoloji ile birleştirilebilir gibi bu.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.