Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Bu sefer gazete benden değil @PashaZade den gelicek hazırlanın Hulk bey:D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yanlış anlamıştır... Yada en kopyala yapıştır yaparken aptallık edip iki kere almışımdır
Ara
(25-03-2017, 00:26)TR Ace : Yanlış anlamıştır... Yada en kopyala yapıştır yaparken aptallık edip iki kere almışımdır

İki kere adım vardı ben de o şekilde yaptım.

A)Tümene yeni model cillop gibi Alman topları iste
Ara
A şıkkı
Ara
220px-Sir_Winston_S_Churchill.jpg
28 Ağustos sabahı bir çığlıkla uyandı London halkı. Churchill'in çığlıkları...

Dünün gazetesi kargaşa anında ilk kez eline ulaşmıştı Churchill'in ve gördüğü anda deliye döndü, çünkü gazete kendisini yeriyordu. Churchill:

"Hemen kapatılsın şu lanet olası gazete"

Yaveri itiraz edecekken susturdu ve el işareti ile çık dedi.

Ertesi gün kapatılan gazete, sokaklarda şu bildiriyi yayınladı:

"Bugün bizim sesimizi kesen Churchill yarın sizin londranın ingilterenin hatta kralın sesini keser." diye bildiri dağıttılar. Ülkedeki gizli fazişt örgütleri bu kapatılma olayını cb göstererek isyan bayrağını çekerler. İç işleri bakanı Churchilli arayarak bir isyan başladığını ve halkın desteklemekte olduğunu bildirir.

Churchill elinde gazete ve bildiri; gözü, önünde malikanesine doğru yürüyen halkı gözeterek tekrardan meşhur şu sözünü yineledi yaverine:

"İstediklerini son ve bir daha olmamak üzere geri verin. London Spend War yeniden açılsın" demekle yetinir sadece...

Faşist partizanları eğer devam ederse başarılı olamayacaklarını bildikleri için geri çekilmek zorunda kalırlar çünkü polis teşkilatı da toplanıyordu ve halk gerçeği öğrenirse onları linç etmek isterdi...

29 Ağustos sabahı gazete şu manşetle basıldı:
(Bu gazete sayısı sonraya artık)
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gazeteniz nerede?
Ara
B4KxA.jpg
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel hazırlamışsın tebrikler.

İşte böyle oyunu canlı tutalım böyle atışalım eğlenceli oluyor.
Ara
İngiliz generallerine verdiğimiz teslim olma tavsiyesi hala geçerlidir.
Ara
Bunu kesin dille reddediyoruz. Hiçbir ingiliz generali buna yeltenemez.

Ayrıyetem londra da bir faşist ihtilali çıkarasım var. Paşha gazetelerizde veyahut bir kaç konuşma ayarlasana. İngilteredeki faşist örgütlerle iş vieliği içindeyiz falan diye. Buradan güzel hikaye çıkar
Ara
Alttan alta destek olabilir yani bi kaç fabrika basıp sekteye uğratılabilir malzemeler falan toplanmalar bence güzelde olabilir hikaye
Ara
C) bölgedeki eski ingiliz silah kalıntılarını araştır.

Çok merak ediyorum normal bakıpta bulamadığımız ne bulabilcez :D
[+] 1 üye ZenderX nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İşte bazen hayalci Mareşaller böyle şeyleri tavsiye edebiliyor xd.

Şaka maka Ahmet beyden kuşkulanıyorum. İnanmadım ona :D

Ahmete inanıp da silahları araştırmayan Hitlerin ibretlik sonu :

5ff03dddfeb6c628365f340a8a5ded6a.jpg
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Paşha şu konuşma işini unutma bir gizli toplantı yapınız aranızda... Bakın düşünsenize faşist england...
Ara
Sıfır kilometre He 177 lerden istiyorum.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
D şıkkını seçiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(25-03-2017, 00:39)PashaZade :
(25-03-2017, 00:26)TR Ace : Yanlış anlamıştır... Yada en kopyala yapıştır yaparken aptallık edip iki kere almışımdır

İki kere adım vardı ben de o şekilde yaptım.

A)Tümene yeni model cillop gibi Alman topları iste

Tamamdır kopyala yapıştır sorunu biraz :D .
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PashaZade
Tümene katacağın toplar için önüne pek çok seçenek sunulur.

A)Wespe ve Grillelerin sayısını Arttıralım
B)Stuh 42 kullanalım (yakın mesafedede kullanabileceğin büyük patlayıcı mermi taşıyan taarruz topu)
C)Prototip aşamasındaki Hummel'ı alalım.

Feldmerschall
Günde 16 saatte yakın çalışan askerler bazıları 20(Çindeki İphone fabrikalarında çalışan insanlar gibi mübarek) gittikçe yorgun düşmeye başlamıştır.Bazıları ilk yardım için çadıra kaldırılır.Flak 88'leri kurulumlarının iste yarısı tamamlanmıştır.

A)Aynı Hız Devam Et
B)Kardeş bunlarda insan 10 saat çalışsınlar bari
C)Bir gün dinlenme molası ver.

Pvris
Birkaç gün içinde en azından bir silahı nasıl kontrol edebileceklerini geri tepmeyi en az tutarak nasıl ard arda ateş edilebileceğini gösterirsin.Diğer milis tümenleride senin verdiğin eğitimleri örnek alarak sizin 10'da 1iniz kadar olsada birşeyler öğrenmeye çalışmaya başlarlar.

A)Silah kullanımı için eğitime devam et
B)Sırada El bombaları var 
C)Savaş Alanındaki Haberleşmeyi öğrenmeleri görek
D)Emir Komuta Zincirini öğrenmeleri gerek.

Sübaşı
50 Adet Heinker He 177 Gönderilmiştir.Sırada ise 

A)Eksik uçakları yeniletelim.
B)Hava İndirme birliği isteyelim
C)İngiliz Birliklerini vurmaya başlıyalım.

ZenderX 

İngilizlerin kaçarken yıktığı binalar arasında aceleyle yanlarına alamadığı erzak silah cephane gibi şeyleri bulursun.

A)Alman Kumanda Merkezine gönder(Sizin şehirde yaptığınıza değil bütün çıkartma emirlerini veren merkeze)
B)Biz kullanabiliriz karargaha alalım
C)Cephaneyi birliklere dağıtalım.

Menars
Bu bölgeye çok fazla yatırım yapılmaya başlanması diğer generaller arasında huzurluksuz çıkarmaya başlasada yardımı verme sözü verilir.Ama büyük ihtimal bu son yardımlardan birisi olacaktır tümen geliştirme konusunda

A)Birliklere Motorize Araçların çekebileceği antitanklar ekletelim.
B)Panzer 2'lerin değiştirilmesi gerek (geçen turlarda bina yapımı sırasında tankla alakalı kısmı yapsaydınız Panzer 2'lerin toplarını geliştirmek içinde şık olacaktı ne farkı var derseniz bir tur daha uzayacak şuan işin)
C)Panzer 2'lerin sayısının arttırılması gerek 

Probang,HulkSpider,Napolyon 

A)Zayiatların yerine yeni birimler iste

B)Burdaki savaşın önemini londraya belirt ve durum raporu ver

C)Arazide savunma hazırlıklarına başla

D)Arazide mayın döşemeye başla  

E)Londradan Anti Tank iste...

Not:Unuttuğum birisi kalmadı heralde... 
Ek Not:Gelen Tümen:Grobdeutchland Tümenidir.Bilmeyenler tümeni araştırabilir.

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     4700 Piyade 90 Panzer 4 120 Panzer 3 

Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 150 Close Air Support 50 Heinkel He 177
Zenderx 1.naval infantry Division                   6000 Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     4300 Piyade 65 Wespe 35 Grille 
Menars 1.Light Division                             5900  Motorize Piyade 50 Panzer 2 
3.SS Panzer Division "Totempkof"                    7000 Piyade 350 Panzer 4 
Grobdeutchland Tümeni                               10 Bin Piyade 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            7600 Piyade
Probang 1.Armored Division                   6600  Piyade 250 Crusader MK VI
Napolyon94 1.antiair division                5100  Piyade 380 Vickers model 1931
Pvris 6.Militia Division                     15000 Milis 
Ayrıca 7.Militia Division                    15000 Milis
8.Militia Division                           15000 Milis 
9.Militia Division                           15000 Milis 
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eksik uçakları yenilemek ile birlikte envanterı biraz daha geliştirmek lazım. Yani başlangıçta 100 fighter vardı şimdi 95 tane var.Ben yenileme istediğimde sadece 5 tane gönderilecekse gerek yok :D He dersen ki fighter sayısı 150-200 olur o zaman kabul :D
Sonuçta Londra ya gidiyoruz artık uçakları burda kullanmayacazda nerde kullanacaz dimi :D
Ara
Fighter'lara vs ihtiyacın yoktu sadece bir ara RAF geldiğinde çok azçarpıştınız ama o zaman menzil ve yakıt sorunun vardı geri çekildiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.