RYO: Mount & Blade II: Bannerlord
Steam Warband oynama saatim 414 tabi steam öncesi geçmişimde var. Bannerlord ile yaşlanacağız galiba.
Ara
TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz bugün yaptığı açıklamada duygularını şu sözlerle ifade etti, “Bu iki yıl uzun ve zorlu bir yol oldu. Bannerlord gibi devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil – aralıksız ve özverili çalışmaları için ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum.

Zorluklara rağmen, geliştirme süreci aynı zamanda ödüllendirici de bir süreç oldu: Konsollar ve PC arasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve diğer koşullarda olabileceğinden daha iyi olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen muhteşem topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”
Ara
Ara
Vay arkadaş o kadar indirim bekledik belki %33 falan gelir diye umuyordum, adamlar %10 vermiş şaka gibi. 

%10 indirimle ₺135 şu an. 25 Ekim'de çıkış yapıyor. Bu indirimden sonra fiyat artışı beklemeye başladım ngl.

https://store.steampowered.com/app/26155...annerlord/
Ara
Aslında şu şartlarda çok büyük para değil özellikle Vic3'un fiyatını gördükten sonra sonuçta Bannerlord 10 20 saat oynanıp bırakılacak bir oyun değil özellikle modlanabilir olmasıda cabası.
Ara
İyi de oyun çıkış yapacak halen çok eksiği var, çok basit mekaniklerde hatalar var gibi çokça yorum var. Bu durumda çıkış öncesi daha ileri seviye bir indirim beklerdim. Türkiye bazında bakmamak lazım, genel olarak konuşuyorum.
Ara
Hala düzeltememişlermi 1.8.0 sürümde.
Ara
Yapılan bilgilendirme paylaşımında bölgesel fiyatlandırma hakkında da bahsetmişler. İçerisinde Türkiye'nin de bulunduğu 6 ülkede 20.09.2022'de fiyat artışı olacakmış. 

Alıntı:Regional Pricing Update
Unfortunately, we’ve had to make the difficult decision to increase the price of the game in Argentina, Brazil, Kazakhstan, Poland, Thailand and Turkey due to the economic situations of these particular regions. We wanted to inform you ahead of time that the change will take effect on 20/09/22.
Ara
Demek o yüzden Steam'den aldın elefsar. Gözümden kaçmadı. :smile:
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-09-2022, 21:50)elefsar : Yapılan bilgilendirme paylaşımında bölgesel fiyatlandırma hakkında da bahsetmişler. İçerisinde Türkiye'nin de bulunduğu 6 ülkede 20.09.2022'de fiyat artışı olacakmış. 

Alıntı:Regional Pricing Update
Unfortunately, we’ve had to make the difficult decision to increase the price of the game in Argentina, Brazil, Kazakhstan, Poland, Thailand and Turkey due to the economic situations of these particular regions. We wanted to inform you ahead of time that the change will take effect on 20/09/22.
Bende aldım.
Ara
(20-09-2022, 20:20)Ragnvaldr : Bannerlord fiyatının artacağı duyurulmuştu, sadece Bannerlord değil Warband ve DLC'leri de zam yemiş.
  • Mount & Blade II: Bannerlord - 150₺ > 350₺
  • Mount and Blade: Warband - 30₺ > 90₺
  • Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars - 15₺ > 45₺
  • Mount & Blade: Warband - Viking Conquest - 25₺ > 70₺
  • Mount & Blade: With Fire & Sword - 15₺ > 45₺
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aldığım iyi olmuş.
Ara
Ara
1.8.1 çıkmış.
Ara
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Sözde hikaye görevleri eklediler. Arkadaş görev ve hikaye olarak anladıkları tek şey git 10 kale ele geçir git 10 tane lord ile konuştan öteye gitmiyor bu taleworldsun. Hikaye dediğin oyun içi sinematikler ile desteklenerek anlatılan şeydir. Keza Bannerlord RPG bir oyun sayıldığından seçimlerle bunu etkileyebilmemiz gerekir. Bu oyun ilk çıktığında zaten bir yere varmayacağını biliyordum. Çünkü 8 yılda yapılamayan bir şeyi 2-3 yılda erken erişim sürecinde yapamayacakları çok belliydi ve öyle de oldu. Çıktığı ilk dönemden bu zamana kadar gram değişiklik yok. Tek yaptıkları sayfalarca hangi bugları fixledikleriyle ilgili rapor yayınlamaktan öteye gitmedi. Üstüne birde fiyata zam yapıyorlar. 100 lira etmeyecek bir oyun. Kendi kategorisinde tek oyun olmasına rağmen efsane olabilecekken pandemi döneminde fırsatçılık yapmaya kalktıkları için kestane olun bir oyun olarak kalacak her zaman. Ancak birkaç tane mod yapımcısı çıkar uğraşırsa bu oyun adam olur.
Ara
Ben modlara bel bağlıyorum zaten Warband'da çok iyi modlar gördük.
Ara
(09-10-2022, 14:47)Takeda Akane : Ben modlara bel bağlıyorum zaten Warband'da çok iyi modlar gördük.

Zaten 2,5 yıldır yaptıkları tek şey modcular için çalışılabilecek sağlam bir zemin iskelet hazırlamakla geçti bu erken erişim süreci. Adamların oyunu kendileri yapmaya doldurmaya niyeti yok. Bari bir an önce şu güncelleme işini bırakıp tam sürüm yayınlasalarda oyun nasıl yapılır yine modculardan ders alsalar.
Ara
25 ekimi o yüzden bekliyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.