Hanedan Oyunu: Empire - Çarlığın İntikamı (Rusya)
(12-04-2018, 07:22)turkish lokum : Korsan oyun oluyor mu?

Olur herhalde sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum son sürümse ve dlcler tam ise.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(12-04-2018, 00:12)Faramir : @Feldmarschal sen başlamak ister misin çekilişte'de ilk senin adın çıkmıştı zaten ne dersin?

Sorun olmaz başlarım atarım ben darthmod vardı ama silip geri yüklemem lazım akşam 12 den önce atarım turu ayrıca ne zorlulta açayım açayım zor mu çok zor mu
Ara
Zor olsun. Çok zora gerek yok bence.
Ara
Zor olsun bencede yoksa keyfi çıkmaz pek, peki izleyecegimiz strateji ne olacak arkadaşlar suda geldi aklıma Fransa'nın derebeylerindeki gibi bir sistem mi yapsak büyük şehirleri paylaştırsak aramızda nasıl olur hotseat tarzı bir oyun?
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(12-04-2018, 18:13)Faramir : Zor olsun bencede yoksa keyfi çıkmaz pek, peki izleyecegimiz strateji ne olacak arkadaşlar suda geldi aklıma Fransa'nın derebeylerindeki gibi bir sistem mi yapsak büyük şehirleri paylaştırsak aramızda nasıl olur hotseat tarzı bir oyun?

Bilmem olabilir yani ama hesaplamaları iyi yapmak lazım ordu şehir vs falan ama güzel ilerliyo o oyunda ayrıca onu bi netleştirelim öyle açayım oyunu
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hiç o aksiyona girmeyelim o zaman @Feldmarschal sen müsait olduğun vakit oyna paylaş ben bir sonraki oyunumuz için bunu yapayım.
трагедия
(13-04-2018, 21:36)Faramir : Hiç o aksiyona girmeyelim o zaman @Feldmarschal sen müsait olduğun vakit oyna paylaş ben bir sonraki oyunumuz için bunu yapayım.

Tamam yarın açayım o zaman zor olucaktı zaten seviye ilk turu atarım ama 10 tur biraz fazla gibi 5 olsa daha iyi olur zaten 40 50 turda oyun biter güzel oynarsak diye düşünüyorum :D
Ara
(13-04-2018, 22:39)Feldmarschal :
(13-04-2018, 21:36)Faramir : Hiç o aksiyona girmeyelim o zaman @Feldmarschal sen müsait olduğun vakit oyna paylaş ben bir sonraki oyunumuz için bunu yapayım.

Tamam yarın açayım o zaman zor olucaktı zaten seviye ilk turu atarım ama 10 tur biraz fazla gibi 5 olsa daha iyi olur zaten 40 50 turda oyun biter güzel oynarsak diye düşünüyorum :D

Tamam 5 tur olsun o vakit. :D
трагедия
@Duman sıra sende düzenledim resimleri ama yinede ne yaptıklarımı anlattığım kısım durabilir.

-Genel olarak ekonomiyi geliştirdim binalar ve yollar yaptım paranın çoğu buraya gitti ama ilerde ordu kurunca eksiye düşmücez 
-Tatarları 2 savaşla yıktım 
-Osmanlı kötü bir orduyla üzerimize yürüyor Kievde 2 askeri birim var 
-Dağıstan 4 birimle Astrakhana yürüyo askerimiz yok orda 
-Gürcistan 5 askeri birimle bize geliyor bizim 3 askeri birim bastım 
-St. Petersburgu almak sana nasip olucak orduyu dizdim gayet güçlüyüz onlara karşı rahat alırsın
-Teknolojide çiftliklerden gelir arttırıcak araştırmaya devam ettim istersen değiştirebilirsin
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haberim yoktu, indiriyorum ETW oynamaya çalışırım.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Faramir, https://drive.google.com/open?id=1qDOr8J...tXAJFkSuoF

Notlar:
- Petersburg'ta sağlam bir ordu var takviye alıyor onla Estonya veya Finlandiya'ya ilerleyebilirsin İsveç Stockholm'u kaybetti yıkıp kurtulmak lazım.
- Cherkask'ta hem Dağıstan hem Gürcistan'a karşı büyük bir ordu kuruluyor Moskova'dan oraya gelen birlikler var bu ordu yeterli görüldüğünde Kafkaslara inebilir.
- Iasi'de oldukça güçlü bir ordu var bu orduyla dilendiği vakit Balkanlara inilebilir.
- Kazan bölgesine Dağıstan ordusu geliyor.

Önerim Polonya'nın veya bir başka devletin dikkati çekilmeden İsveç, Gürcistan, Dağıstan ve Osmanlı'nın ortadan kaldırılması.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Cherkassk bölgesinde Gürcülerden saldırı aldık.

Görsel

Yapılan muharebede Rus birlikleri üstün geldi.

Görsel

Zafer Çarlığın.

Görsel

Astrahan bölgesinde Dağıstanlılardan saldırı aldık.

Görsel

Bölgedeki milis birlikleri Dağıstan birimlerine karşı şehri savunmada yeterli olmadı.

Görsel

Kırım'daki birliğimiz de saldırıya uğradı.

Görsel

Saldırıyı başarıyla defetmeyi başardık.

Görsel

Petersburg muharebesinde İsveçlileri yendik.

Görsel

Iasi kuşatmasını kaldırmaya çalışan Türklerin müdahalesine fırsat vermeyip Iasi'yi aldık.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yarın oynar atarım arkadaşlar.
трагедия
4.Tur @Merco  

http://www.dosya.tc/server13/bfm76c/Russ...e.rar.html

Yaptıklarımı kısaca özetlemek gerekirse Askeri gittim genel olarak Finlandiya,İstanbul,Gürcistan fethedildi Osmanlı,İsveç ve Gürcüstan Orduları ile ciddi savaşlar yapıldı ve kazanıldı.Dağıstan ciddi ilerlemişti ve bizde olmayan bir orduları vardı hem gürcüler hemde onlarla uğraşamazdık fazla değer elde etmeyen bir bölge askeri ittifak,ticaret ve para karşılığı barış yaptım.Askeri hiç bir araştırma yoktu Kare Nizamı ve Süngüyü kullanıma soktum İsveç'i bitirmek zor değil İstanbul'da isyan olacak ona dikkat edin!

Önerilerim

İsveç veya Balkanlar üzerine yürüyün Ekonomiyi mahvettim isterseniz onuda düzeltebilirsiniz barış yoluna da gidebilirsiniz ki bence bu gidişle Savaşlardan yorgun düşeceğiz.

AAR(Gelecek) 30 Küsür fotoğraf vardı azalttım baya ama genel hatları ile anlattığım gibi durum)

трагедия
https://drive.google.com/open?id=1uOgR8q...bvPD9fB_qu

@Âşık Pikaçu da sıra. O oynamıyorsa @Raijin

Başlangıç haritamız 

İlk başta önlem amaçlı Persia ile ticaret ve Müttefiklik yapıyoruz.

Avusturya ile ticaret anlaşması imzaladık. Avusturya her tur iptal ediyor. Ama bazen kendi tekrar gönderiyor, bazen de biz gönderince kabul ediyor. Bunu unutmayalım lütfen.

Kabinede büyük değişiklikler yaptık. Artık daha iyi verim alabiliyoruz. 

Ülkeyi devraldığımızda durum buydu. Düzeltmek için çok uğraşacağız anlaşılan. Ya da elimizde batlayacak.

Teknolojilerde genellikle askeri alana yöneliyoruz. 

İlk tur yaptığımız düzenlemeler bize hemen geri dönüş sağlıyor. Asayiş berkemal.

Osmanlı, İstanbula yaklaşıyor. Ama nafile.
Tiflis'te asayişi düzene soktuktan sonra Erivan'ı alıyoruz. 
Asayişte son durum bu. Ayrıca ufak tefek İsveç birlikleri can sıkıyor. Hepsini temizlemek lazım.
İstanbul'daki orduyu çıkardığımız zaman şehir isyana kalkışabilir. Dolayısıyla henüz beklemedeyiz. Eğer asayiş ordusuz düzene girerse rahatça balktanlar ve ankara alınabilir. 
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Faramir oynamıcak varsa devam etsin sıradaki 10 günden fazla oldu
Ara
(02-05-2018, 14:11)Feldmarschal : @Faramir oynamıcak varsa devam etsin sıradaki 10 günden fazla oldu

Devam et istersen sıra tekrar sana döndü.
трагедия
@Raijin sıra sende oynamayacaksan da @Feldmarschal 'a atlatacağım turu direk.
трагедия
Bugun mesaiye kaldım oynamam zor. Eu4 mp sine de katılamayacagım
Ara
@Raijin
@Âşık Pikaçu
@Heliaca
@Feldmarschal

Birinizin oynamasını bekliyoruz. İlk müsait olan oynayacağım diye yazarsa daha iyi olur.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.