Günlük: EU4 - Rule Britannia Birim Modellemeleri ve Müzik
(06-03-2018, 17:10)Zebercet : Size hitap etmeyen her şey boş zaten değil mi adam Britanyada oynamıyorum diye Britanyaya gelen dlcden bana ne diyor o zaman senin oyununda Britanyayı komple kaldırsınlar ne yapacaksın ki Britanyayı. Cradle of Civilization'ı bir iki ay önce dedem çıkardı zaten değil mi. Adamlar içerik çıkarmasa suçlu çıkarınca da paralı veriyorlar diye suçlu istiyorlar ki altmış dolara oyunu alayım adamlar amele gibi bana beş yıl boyunca iki üç ayda bir bedava içerik çıkarsın nasılsa su yakıyor Paradox.

Ha anlamadığınız için şunu da ekleyeyim arkadaşın da dediği gibi kimse kafanıza vurup zorla satmıyor bu kozmetikleri daha çok yapımcıya destek olmak isteyen kişiler alıyor ve bir kozmetik dlcnin fiyatı da 15 tl falan gerçi dlcleri bile parasına kıyıp almayan korsan sitelerde link kovalayan adamlara emek nedir yapımcıya neden destek olunur gibi konulara girip boşu boşuna vaktimi daha fazla çalmak istemiyorum o yüzden hepinize Britanyasız oyunlar diliyorum.

Takındığınız şu tavrı bir kenara bırakın artık, kimse sizin askerlik arkadaşınız değil.Lütfen birbirimizi kırmayalım.
Britanya'da oynamıyor diye bu yeniliği beğenmiyor olabilir ve bunu belirtebilir bu gayet doğal bir şey.Evet bu kadar ÇOK içerik çıkartıp oyunda olması gereken şeyleri para ile sattıkları için suçlular.Kimse kozmetikleri neden parayla satıyorsunuz diye bir şey demedi demezde.5 yıldır olan bir oyunda 6 ayda bir dlc çıkarıp üstüne ülkelere yönelik paketler yapmaya başladıkları zaman herkesin tepkisini çekti, çekmeye de devam ediyor.Bütün oyuncuların istediği tek bir şey var o da S.pass getirmeleri, bunu bile yapmayan bir firma için "su yakıyor" vs demek biraz abes kaçıyor.Bu firma sadece bu oyundan para kazanmıyor.Kimse bize ücretsiz içerik verin demiyor zaten, aksine insanların tek istediği yeni bir oyun ve abartı olmayacak şekilde yaptıkları ek paketlerin içerikleridir.

Yeni buton ekle, şehir ekle, modellemeleri değiştir, kurulabilen bir ülke, oynanabilen bir kaç ülke al sana dlc! Bu mudur dlc mantığı? Adamlar 6 ayda sadece bunları yapıyor ve sen buna 30TL veriyorsun.Pardon ama insanlar eleştirilerinde gayette haklı.Bu I.packi aldıktan sonra 1 kez bakacağın bir şey için insanların üstüne bu kadar gitmen ne kadar doğru?

Bak işte seninde anlamadığın bir şey var bak bende sana onu anlatayım hocam.
Bu adamlar bu birim modellemelerini kozmetik olarak çıkarsaydı emin olun kimse yüzüne bakmazdı.O yüzden Steam sayfasında Bir kaç dlc yanında kozmetik ürünlerini koyup paketi şişik gösterip satma derdine düştüler.Şu anda yaptıkları aynen budur.Sana almayacağın bir ürünü İngiltere ve etrafında büyük ve önemli değişimlerin olduğu bir paketin içine sokuşturdular.Hatta insanlar bu paketin sadece İngiltere oynanacağı için alınmasın diye görev sistemini, denizcilik sistemini vs değiştirip başka ülkeler ile de oynandığı zaman hatırlanabilmesini sağladırlar.

Bunların hepsi satış stratejisidir.Adamlar 5-6 yıldır aynı döngü içinde insanları sömürmeye devam ediyorlar.Çıkardıkları 3-5 buton için aldıkları para hak ettikleri bir para değildir.Şu anki devirde tekel durumundalar.Bu yaptıkları cidden bu kadar büyük emek midir? Diğer firmalar hatta bağımsız yapımcılar bile 1 senede oyun çıkartabiliyorken siz paradoxun sadece dlc basıp para kazanmasına alışmışsınız.Neyse umarım dediklerimi bir nebze olsun anlatabilmişimdir.İyi forumlar dilerim.

edit:yazım hatası
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
[+] 2 üye Aragramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Rule Britannia Birim Modellemeleri ve Müzik - Yazar: Aragramir - 06-03-2018, 23:22

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.