Kitap: Ulusların Düşüşü | Daron Acemoğlu & James A. Robinson (2012)
(03-07-2018, 15:15)Sezar : Emin Capa, ekonomi alaninda kendisini yetistirmis bir gazeteci, bildigim kadariyla herhangi bir profesyonel calismasi yok bu alanda. Daron Acemoglu ise asil alani ekonomi olan bir akademisyen.

Daron Acemoglu gibi birisi Amerika`daki yerlesik duzenini birakip Turkiye`ye gelmez bile. Kendisinin gorusleri ayan beyan ortada iken davet edileceginden de supheliyim. Ancak saglam bir kriz olur o zaman belki. Kemal Dervis zamaninda oldugu gibi. Ayrica gelirse yarin bugun  hukumetle ters dustugunde eski TUBITAK baskani Yucel Altunbasak gibi hapse boylamayacagi ne malum.

Dediklerin doğru,Emin ekonomiye ilgi duyan gazeteciymiş sadece,uzmanlık alanı değilmiş.Daron’u daha önce duymamıştım ben,son günlerdeki söylentilerle keşfettim,beyin göçüne kaptırdığımız parlak beyinlerden bir başkası,bu ülkenin böyle nitelikli insanları adeta sürgün etmesi kesinlikle üzücü.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Why Nations Fail - Yazar: Ksenofanex - 03-07-2018, 12:02
RE: Why Nations Fail - Yazar: perverende - 03-07-2018, 13:22
RE: Why Nations Fail - Yazar: Ksenofanex - 03-07-2018, 14:29
RE: Why Nations Fail | Daron Acemoğlu & James Robinson - Yazar: Ksenofanex - 03-07-2018, 16:20

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.