Etkinlik: EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans
Bizans ile hayatta kalmak acemi oyuncular için zor olabilir. İlk olarak Avusturya,Macaristan,Polonya müttefik alınabilir. 2 Kere oyun açtım ve ikisinde de Osmanlıyı yenmeyi başardım peki nasıl ? İlk olarak moradaki kaleyi yıkın. 3 heavy ship basın borç alacaksınız mecbur. Force limiti doldurun askerlerinizi atinaya çekin. Memlüklede müttefik olabilirsiniz. Olay şimdi şöyle belli bir süreden sonra Osmanlı Arnavutluğa saldıracak Osmanlı Arnavutluğa saldırdığı zaman, Arnavutluğa müttefiklik atıp savaşa katılmanız gerekiyor. Tabii Arnavutluğun başunda iskender varsa. Ordunuza estatelerden general verin şansınıza kalmış benim 2 oyunumda da 2 yıldızlı generaller geldi. İlk olarak Selaniği kuşatmanız gerekmekte ama bundan önce Osmanlının ordusu eğer Korfu,Treviso,Dalmaçya veya Venediğin başkentinin oralardaysa hızlıca orayı Gemilerle bloke edin Osmanlı orada kalsın. Selaniği,Edirne'yi,Kocaeli'ni de düşürdüğünüz zaman kendi core topraklarınızı geri alın hatta daha da ileri gitmek isterseniz suğla kalesini bile düşürebilirsiniz. Ondan sonra Arnavutlukta eğer İskender Bey ölmüşse, Müttefikliği bozun müttefiklerinizi veya venediğin zor anını bekleyip Arnavutluğa çökün. Sırbistan ve Bosnayı ben ilhak etmiştim ayrıca ragusayı da. Eğer şanslıysanız Napoli Aragon'un pu'sundan düşebilir sizde güney italyayı hakimiyetinize alabilirsiniz. Ve evet Bizans ideaları bana göre çöp. Hep merak etmişimdir Polonya'daki abartı ideaları...
[+] 1 üye KorkusuzTürk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: Redtay - 14-05-2016, 23:47
EU4 - Haftanın Ülkesi #3 : Bizans - Yazar: Duman - 15-05-2016, 00:24
EU4 - Haftanın Ülkesi #3 : Bizans - Yazar: Furkovic - 15-05-2016, 00:48
EU4 - Haftanın Ülkesi #3 : Bizans - Yazar: gardyans - 18-05-2016, 15:07
RE: EU4 - Haftanın Ülkesi #3 : Bizans - Yazar: KARTAL - 03-08-2018, 16:24
RE: EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: Duman - 03-08-2018, 19:14
RE: EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: KorkusuzTürk - 26-08-2018, 18:44
EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: Laas - 18-06-2019, 22:03
EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: xerbuf - 30-11-2020, 23:00
EU4 - Haftanın Ülkesi #3: Bizans - Yazar: alemdarpasa - 01-12-2020, 02:01

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.