Sohbet: Bilişim Sohbetleri #6 - PC Sektörünün Geleceği
Böyle grafiklere çok inanmadığımı öncelikle belirtmek isterim. Biricisi kaynak verilerin 2004'e kadar olduğunu gösteriyor. İkincisi benim gözümde PC satışlarını değerlendiren bir grafiğin donanım parça satışlarını, laptop satışlarını ve pc satışlarını ayrı ayrı ele alıp öyle değerlendirmesi gerekirdi. Örneklem grubu burada çok garip geldi bana. Personal Computer derken neleri dahil etmişler. Iş yerlerinde kullanılan platformları dahil etmişler mi mesela?

Gaming sektörü pc'yi ayakta tutar. Bu sektörde pc'nin önemli rakipleri konsollar. Ben şahsen xbox ve ps gibi konsolları kullanma fırsatım oldu. Benim pc canavar olduğu için aynı oyunlardaki pc performansları çok çok daha ileri seviyede. Oyun modlar benim için çok önemlidir, konsollar bu konuda şanssızlar bazı bencil yapımcılar destek vermiyorlar. Birçok oyunda oynanışı kolaylaştıran/bugfixes gibi lore bozmayan modlar var. Son olarak starteji oyunları konsollar üzerinde çok iyi değil. Bu sebeplerden dolayı gaming sektörü PC'yi ayakta tutar, şimdilik. Tek yapmanız gereken pc için xbox kontroller kullanmak yada varyasyonları.

PC/gaming takımını öldürebilecek en büyük şey WEBGL'in aşırı gelişmesi olur sanırım. Internetin yegane oyun patformu olduğunu düşünsenize.
Uzun zaman bunu göremeyiz ve dev firmaların bu duruma izin vereceğini sanmıyorum.

@Ecdad Computer çok değerli konuların var. Kimsenin gelip yorum yapmaması, konunun beğeni bile almaması forum adına çok üzücü. Teşekkür ediyorum.
[+] 2 üye fatmansboobs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Bilişim Sohbetleri #6 - PC Sektörünün Geleceği - Yazar: fatmansboobs - 04-09-2018, 13:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.