Kapsamlı bir Osmanlı tavsiyesi istiyorum.
Ben de wc yaptığım oyunumda nasıl ilerlemiştim onu yazayım. Ama herşeyden önce şans ta önemli bir faktör.

1.Osmanlı ile wc de en önemlisi durmamak. Belli yıllarda belli ülkelerden toprak almış olmak gerekiyor.
2.Mihraklardan gerekli puanları alarak başlıyoruz istanbul a casus belli dulkadir e itti ve ilişki geliştirme yapıyoruz. İstanbul başkent olunca dulkadir vassal oluyor masada alıyoruz ülkeyi.
3.Arnavutluk çok itti yapmadıysa dalıyoruz. Macaristan aynı şekilde.
4. Fransa itti alıyoruz önemli. İttileriniz iyise koalisyon un adı dahi geçmez.
5.Ana amaç büyük ülkelerin oluşmalarını engellemek. Eğer osmanlı ile oynuyorsanız zaten kimse sizi yenemiyor bunun ordusu fazla buna sonra dalayım derseniz ilerde hiç dalamazsınız direk yapışın özellikle moskovaya. Rakip kalmasın.
6.Doğu avrupa dışında avrupa içlerine pek ilerlemeyin avrupa hemen ağlıyor koa yersiniz.
7.Kırım vasal gelirse şanslısınız mitoz bölünüyor mübarek. Vasallar çok güzel :D
8.Kuzeyde polonya litvanya moskova öpüyoruz(moskova çöp hemen düşüyor kaleleri alın yeter)
9.Doğuda timur varsa hemen parçalıyoruz. Acele ile hint bölgesine gitmemiz lazım.(Çok para var hint bölgesinde sırtınız yere gelmez.)
10.Napoli bağımsızlık almıştı ben oynarken direk çökmüştüm.
11.1680 civarı 23 diplomatik seviye ile emperyalizm açılıyor. O zamana kadar bence alınması gereken topraklar:
-Hint bölgesine girilmiş bahmanis veya vijayanagar güçten düşürülmeli
-Moskova artık çöp olmalı,litvanya falan aynı şekilde
-Memluk falan artık tehdit oluşturmayacak düzeye gelmeli
-İspanyaya girilmiş olmalı
-Ming e hafiften bir selam verilmiş olmalı(zaten haraçgüzarlara dalıp truce beklenmeden ming düşer hızlıca
-Eğer britanya ya casus belli atabileceğiniz afrika sömürge toprağı falan varsa atın britanya ne kadar erken düşerse donanma da o kadar rakipsiz oluyorsunuz. Ben 1700 lerde britanya işini bitirmiştim.
-hafiften bir bohemya çıtlatilabilir
-1700 den sonra asya da kalan topraklar ve ispanya fransa tarafları halledilir fransa düşünce koa yapacak devlet kalmıyor hre zaten alınır tek rakip düşmediyse bohemya.

Ben venediği halletmemiştim sonradan sıkıntı olmuştu venedik için çok şey yazılmış yazmama gerek yok.

Wc niz hayırlı olsun.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kapsamlı bir Osmanlı tavsiyesi istiyorum. - Yazar: yunafani - 05-12-2018, 04:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.