Kadınlar neden strateji türündeki oyunlara alaka göstermiyor?
Son devirde bu düşünce kırılmış olsa da genelde video oyunlarının bir tür  erkek aktivitesi  olduğu düşünülür.hatta ben hala bu düşünceye sahibim.kadınlar bazılarınıza göre  bu eğlenceli hobiyi yeni keşfettikleri için, bana göre ise tamamen erkekleri taklit ederek erkek cemiyetinde popüler olmak için oyun oynamaya başladılar.Fakat nedense strateji oyunları diğer türler kadar ilgilerini çekmiyor. Twitch'e baktığınızda mesela  her oyun kategorisinde yayın yapan hanımefendilerle karşılaşıyorsunuz ama strateji oyunlarında kimse yok ya da nadiren.Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Şahsi kanaatim bunun 2 sebebi var.Birincisi strateji oyunlarının aslı bir şeyleri yönetmek üstüne ve erkekler bu yönetme, sahip olma  duygusuna daha saplantılılar. Bu saplantıdan ötürü strateji oyunu oynayanların çoğu erkek.İkinci sebep ise, strateji oyunlarının komünitesi ile alakalı. strateji oyunu oynayan insanlar diğer türlerin oyuncularından daha elitler.buna sebep olan şeyi tam bilmiyorum belki strateji oyunlarının genel konusu tarih olduğundan oyunlar insanlara tarih bilgisi katıyor ve bu bilgi birikimi oyuncuların daha entelektüel olmasını sağlıyor.Ya da strateji türünü oynayan insanlar daha yaşlı  ve  yaşlı olmalarından ötürü bize daha elitmiş geliyor. Söylediğim gibi tam bilmiyorum ve bu durum ayrı bir tartışma konusu olabilir. Ama sebebi ne olursa olsun sonuçta strateji oyunları oynayan erkekler daha elit ve bu elitlik onlarda kadınlara  karşı olan hislerinde daha itidalli olmalarını sağlıyor. kadınlar ise strateji oyunları oynadıklarında diğer türleri oynadıklarında olduğu kadar ilgi  toplayamadıklarından bu türe daha mesafeli oluyorlar.
[+] 3 üye süleyman maik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kadınlar neden strateji türündeki oyunlara alaka göstermiyor? - Yazar: süleyman maik - 11-02-2019, 18:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.