Johan Olsaydın Osmanlı'yı Nasıl yapardın?
Az once oynadigim oyundan sunu cikardimki osmanli gercekten cok op ve nerf yemesi gerekli.cunku
1-Ozellikle para konusunda hic bir sikintisi yok(Butun amerikayi kolonilestirmis ispanyadan daha zengin olabiliyor.
2-Insan gucu sinirsiz(rusyayla yarisir durumda)
3-Cevresinde gucsuz fakat zengin devletler var asiri bir bicimde genisleyebiliyor(aiyi bile durdurabilene helal olsun)Ayrica batiyi silip supurdukten sonra hic beklemeden doguyu cok rahat bicimde ele gecirebiliyor.
4-Player gercekten oyunu biliyorsa butun avrupayi isgal ederken ayni anda doguda cinle savasabilir(Bunu yapmadim degil)Bunu baska bir ulkeyle yapmak gercekten cok zor.
5-Teknoloji konusunda hic bir sıkıntısı yok.(Yetenekli padisahlar ve viyanayi rahatlikla alabilecek gucte olmasi)
Olmasi gerekenler
1-Yeniceri isyanlari daha tehlikel hale gelmeli.Bir tikla kaldirilmamali.Padisah degistirme oldurme gibi.Ayrica oyuncunun kendi ordusundaki askerler isyan etmeli bunu nasil eklemezler anlamiyorum
2-Yeteneksiz padisahlar doneminde technology cost daha artmali.En azindan+20 daha tech cost olmali.
3-Celali ayaklanmalari bir disaster olmali.Oyle bir eventle gelen iki grupluk isyancilar bastirmak cok zor olmaz heralde.Etkileri ise production ve manpower dusmeli.Anadoluda unrest +10 olmali
4-Akkoyunluyla yapilan oversea exploit kaldirilmali.(Kimi kandiryonuz olm.Oyle birsey olsa atalarimizda yapardi.
5-Osmanliya karsi yapilan hacli seferlerinde daha fazla manpower ve kaynak olmali(5k manpower neyime yarar benim?)
Aklima geldikce yazarim
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Johan Olsaydın Osmanlı'yı Nasıl yapardın? - Yazar: Mabella - 05-01-2016, 13:19

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.