Günlük: EU4 - Palatinate, Mainz, Trier ve Köln Görev Ağaçları, İdealar ve Yenilikler
(19-07-2019, 16:04)nachzehrer :
(18-07-2019, 13:31)Tulpar_S1 : İstanbul Universiteside 1453 de kuruldu, görevler ile istanbulda üniversite kazansın, Avrupa yaması çıkacak dendi bretondan istanbula fakat istanbul hakkında gelişme yok ?

İstanbul Üni 1453'te kuruldu diyorsun. Muhtemelen birkaç yerde görmüşsündür öyle sonra hiç merak edip araştırmamışsındır da. Madem atıp tutacaksınız biraz bilip atın tutun.

''Alman tarihçi Richard Honig, Beyazıt Yerleşkesin'deki merkez binanın bulunduğu yerde Roma üniversiteleriyle eşdeğer nitelikte tıp,hukuk,felsefe ve edebiyat eğitimi veren bir kurumdan söz eder ve bu kurumun kurulduğu 1 Mart 1321 tarihinin bir bakıma İstanbul'da eğitiminin başlangıç tarihi olduğu belirtir fakat Türk tarihçiler İstanbul Üniversitesi'nin kuruluşunu 1453 olarak kabul ederler.''

Sen ise 2 makalede modern tarzdaki ilk eğitim kurumu olarak görüp tarihini 1846 olarak teyit etmişsin fakat beni eleştirirken aynı hataya kendin düşüyorsun 15. yüzyılda kurulan akademik kurumlar modern universite olmuyor o döneme göre yüksek eğitim veren kurumlar oluyor birine çamur atmadan önce kendi eksiğini kapat, seninkide ayrı bir kafa 400 yıl arayla gerçekleşen olayları ayırmaktan acizsin tarih bahsi geçen döneme göre irdelenir bugüne göre değil.
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Palatinate, Mainz, Trier ve Köln Görev Ağaçları, İdealar ve Yenilikler - Yazar: 1Manascı - 19-07-2019, 23:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.