Sizce Liselerdeki Tarih Dersi Yeterli mi ?
Burada herkes "Türkiyeli" ve "Türkiye" sınırlarındaki tarihten sonuna kadar sorumlu sayılır benim görüşümce.Ayrıca Türkiye nin ata devletlerinide bu işe katmak gerekir.Elin Almanı Hansa ile Hamburg arasındaki olaya kadar düşkünken ben Osmanlının Karamanoğullarını yada Dulkadiri aldığı savaşı bile bilmiyorum.Osmanlı Anadolu Türk Birliğini sağladı diyor.Ben Türk Dili dersinde Mehmet Beyin Firmanlarını görürken Tarih böyle iken bu nasıl bir sistem diyorum.Timur ile ilgili tarih kitabımızda sadece iki kelime yer alır "Ankara Savaşı" açıklama kısmıda Timur kazandı Osmanlı Kaybetti gibidir.Niye ben Babürün Hindistana girişini görmüyorum?Niye ben Karamanoğullarının önce Kıbrıs ile iittifak kurup Kilikyaya birlikte saldırmaların ardından Kıbrısa ihanet edip bütün kilikyayı aldığını görmüyorum?Niye Rusların türk ilerliyişini kitapta göstermiyorlar?Böyle saçmalık mı olur.Adam Türk olmasına rağmen benim steam nickim Tonyukuk la Tony-cock diye dalga geçiyorsa ben ne deyim bu herife?Adamlara tarih anlatıyorum.Osmanlı şöyle oldu böyle oldu diye adam oradan "Ee Olmaz öyle şey biz üç cihan devletiyiz biz kaybetmeyiz." diyorlar ağızlarını kırasım geliyorum.Lisede anlatılan sadece "Osmanlı Kazandı,Atatürk geldi düşmanı yendi" den ibarettir. Nerede Darbeler , Nazilerle,Nato ile Wto ile yaptığımız anlaşmalar?Selçukluları sadece "Malazgirit ten sanan insanlar,Lozan'ın 100 yıl sonra biteceğini ve her yere saldırıp Osmanlıyı kuracağımızı sananlar.Sevri öne çıkarıp Atatürke neden Türkiyeyi kurdun diye sövenler var." Lan benim bildiğim Osmanlı Kanuniden sonra bi bok yapamamış bırak düşmanı daha kendi valisini durduramamış devlettir.Osmanlıya dönüp ne yapacaksınız.Yemin ediyorum Atatürk dirilse önce ülkeye bakıp Biz bunun için mi savaştık derdi.Tabi önce Türkiyede doğup büyüyen adamın Atatürke küfrederken yaşadığı kafayı çözmek lazım. Bknz Kadir Mısıroğlu.
[+] 1 üye Macit nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Sizce Liselerdeki Tarih Dersi Yeterli mi ? - Yazar: Macit - 19-01-2016, 13:55

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.