Etkinlik: EU4 - Haftanın Ülkesi #58 : Bengal
Bengalle oynarken dikkat ettiğim hususlar genel olarak şunlar ( not : hard ve üstü zorlukta oynuyorum )

* Estatelerin yerleri baştan aşağı tekrar düzenlenmeli. Rajputlara 8 ve aşağı dev olan topraklar verilmeli. ( rajput alacağız ). Ticaret bölgeleri ise Jainlere. Brahimlerin nufusunu %40 dan aşağıda tutmamakta fayda var. Çünkü Din bütünlüğü etkisi alacağız onlardan. Geri kalanı dağıtın bilginize göre.
* Para biriktirip mevcut başkentin trade portunu 3 seviyeye çıkarılmalı, Oyun başı ekonomik idea alınmalı. Dev cost edicti alınıp başkentte dev basılarak
* Başta güneye ve orissa üzerine ve kuzey doğuya yönelmekte fayda var. Hindu dini dışındaki dinleri değiştirip din bütünlüğüne katkı sağlamakta fayda var. Başkenti kesinlikle sünniye çevirmek lazım.
* Çine Yüremek için en ideal durum oiratı müttefik alıp beslemek. 300 deve ulaşınca çin otomatik olacak dağılacaktır. savaşmadan çini defalarca dağıtmıştık bu yöntemle.
* İdea olarak ekonomik - quality - innovative ve offensive idea aldığımızda sadece piyadelerin rajputlardan oluştuğu standart bir ordu ile savaşlarda genel olarak hep stack wipe atıyordum. Özellikle yönetim reformu kısmından Purbias ve rajput estatinden savaş başlarında Enlist Purbias açtıktan sonra önünde hiçbirşey durmuyor kısaca ben böyle bişey görmedim. :)))
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Haftanın Ülkesi #58 : Bengal - Yazar: Aeschyli - 11-12-2019, 19:41
EU4 - Haftanın Ülkesi #58 : Bengal - Yazar: Türk Şad - 15-12-2019, 00:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.