Paradox Oyunlarına Türkçe dil desteği!!!
Dikkatli oku. Herhangi bir soru sormadım. Üniversite de yabancı dil eğitimi mi İspanyolca aldım. Nerelerde hangi dillerin konuşulduğunu gayet iyi biliyorum. Orada da diyorum ki; portekiz zayıf ama Brezil Portekiz yazıp bunu Brezilya pazarına açıyorlar. Çünkü nüfusu daha fazla. Hitap ettiği kesim daha fazla. Aynısı İspanyolca içinde geçerli. İspanyolca 'nın farkı, brezilya hariç bütün güney amerika ve kuzey de meksika da kullanılması. Hatta Filipinler de konuşulması. Yine de çoğu oyun bu konuşmacıları es geçip sadece Fransız Alman ve İngilizce çıkarıyor. Çünkü alım güçleri daha fazla. Bunun istemekle ile bir ilgisi yok. Bu firmanın hitabı ile ilgili. Yıllar önce Rome 2 'ye Türkçe geldiğinde çoğu kişi beklemiyorduk. Ama adamlar ortaya bir strateji koydu ve Türkçeyi en iyi şekilde yayınladı. Bu güne kadarda buna devam ettiler. Konuya dönecek olursak; firmalar Türkiye den ne kadar alım olursa olsun buna bakmıyorlar. Kendi hitap alanlarına bakıyorlar. Bunu Pes 'te yıllarca diretti ama en sonunda oyunu neredeyse yalnızca Türk ve İtalyanlar oynamaya başlayınca Türkçe dil desteği getirdiler. Üstelik getirdikleri Türkçe de herhangi bir indie oyunundan bile daha kolay bir Türkçe dil desteğiydi. Bu firmalar kasalarındaki paralarla havuz da para içinde yüzerler. Öyle Türkçe dil desteği getirip bunu geliştirmekle hiçbir firma batmaz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Paradox Oyunlarına Türkçe dil desteği!!! - Yazar: eminnn - 15-12-2019, 19:33

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.