Oyunda İslam'ın yansıtılması hakkında
Biliyorsunuz ki Eu4'te Legalism ve Mistisizm var. Düşük piety (dindarlık) alınca Mistisizm (Tasavvufculuk) yüksek piety alınca Legalism'e kayıyorsun.

1-Legalist İslam diye bir şey var mı? İlahiyat mezunu tanıdığıma sordum,bilmediğini söyledi. İnternete Legalism,Legalist İslam,Yasacı İslam,Kanuncu İslam dedim İslam hakkında hiç bir şey çıkmadı? Sadece bir tür çin felsefesi çıktı. Galiba Legalist İslam diye bir şey yok?

2-Niye "Düşük Piety"=Mistisizm? Tasavvufcu olunca sapkın mı oluyorsun?

Benim şahsi düşüncem Paradox Tasavvufculara sapkın demek istemedi. Eski oyuncular bilirler,eskiden Legalism,Mistisizm mekaniği yerine dindarlık,dinsizlik mekaniği vardı. Sonra adamların aklına Legalism Mistisizm mekaniği geldi. Ve uyguladılar. Ama Legalism ve Mistisizm mekaniğini baştan yaratmak yerine eski Dinsizlik,Dindarlık mekaniğe uydurdular. Bu yüzden bu mantık hatası çıktı.

Ayrıca şunları da unutmamak gerek:
100 Piety alırsan teknolojide daha hızlı ilerliyorsun,
Bazı müslüman devletlerde diğer dinlere tolerans fikri var,
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Oyunda İslam'ın yansıtılması hakkında - Yazar: Defterdar - 09-01-2020, 22:44

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.