Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(01-04-2020, 15:53)Mabella : Araştırmalarda nasıl bir yol izlenmeli? Hangi teknolojiler rushlanmali. Mesela 1869 yılındayken puan biriktirip ilk neyi açmalıyım?
Sosyal reformlar hangi sırayla geçirilmeli. Geçirmemem gereken reform var mı?

Araştırma olarak belli araştırmalar çok önemli. Onları en önce yapmak gerek (Machine Guns, Medicine ve Inorganic Chemistry). Machine Guns sayesinde Afrika'ya ve dünyada kalan diğer boş yerlere sömürge atabiliyoruz. Medicine ve Inorganic Chemistry nüfus artış hızını arttıran teknolojiler olduğu için oyun başlar başlamaz ben onları açıyorum. Bu üçü haricinde ilk önceliğim araştırma puanı veren Philosophy teknolojileri ve odak yuvası veren Political Thought teknolojileri oluyor. Ondan sonra oynadığım ülkenin durumuna göre sanayi, ordu ya da ekonomi bazlı teknolojileri açıyorum. Bir yerden sonra ne zaman neyi açacağını bilir hale geliyorsun. Teknolojilere yardımcı olması için bir tane rehber görseli vardı. Aşağıya ekliyorum oradan da genel olarak teknolojiler hakkında fikir sahibi olabilirsin.

Düzenleme: Aşağıdaki görselin rehberleştirilmiş hali forumda mevcutmuş.

Reform olarak da bence en büyük öncelik sağlık reformları olmalı, zira nüfus artışı sağlıyorlar ki Victoria II'de en önemli şey nüfustur. Ondan sonrasında oynanan ülkeye göre eğitim reformlarını (okur yazarlığı arttırıyor, bu da clerk sayısının artmasını ve araştırma puanı kazanımının artmasını sağlıyor) ya da diğer reformları geçiriyorum. Mesela son etkinlikte İsveç olarak oynadığımdan ve ben sağlık reformlarını tamamladığımda okur yazarlık %98 sularında olduğundan gerek duymadım.
[+] 4 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Henri - 01-04-2020, 16:30

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.