Imperator: Rome - İmparatorluklarınız
Şimdilik durum bu.

sgGfh2.jpg

Romalılar neden Kartaca'dan nefret ediyor bu oyun sayesinde bir kez daha anladım.

Erken dönem dalamadım, hızlıca İtalya'ya yayıldım. Ardından Galya'ya yöneldim. Şu süreçte Cisalpine Galyasında din ve asimilasyon çok zor oldu. Oyunun başından şu tarihe kadar geldim, yeni yeni dönüşmeye başladı bölge. Eyalet politikası, gerekli binalar vs yaptım.

Ardından Galya'ya yöneldim ve Atlantik'e kadar dayandım. İç savaş yeni bitmişti ki isyan çıktı. Para mp ve ordum çok azdı, buna rağmen direndim ama Galya'nın çoğu gitti. Kartaca da İber'e doğru yayılmaya devam etti. Benim derdim Pireneleri onlarla doğal sınır yapmaktı ama neredeyse Alplere tıkılıp kaldım tekrardan. İtalya içinde isyana katılan bir iki şehir devleti vasssalım vardı önce onları temizledim. Ardından tekrardan batıya yöneldim. O ara bir mucize oldu ve oyun başından beri yaptığım support rebels işe yaradı ve KArtaca karıştı. O karambolde bir yerleri alayım dedim ama bir yandan da devasa düşman ordusu bekliyorum. 440 parça gemi, 140 binlik ordu ve vassallarıyla beraber bilfiğin ahtapot gibilerdi.

Baktım gelen giden yok, İber ve Massyla ile uğraşıyorlar, mp'ları da düşmüş, daldım Sardinya ve Sicilya'ya. Oraları alıp isyancılara da gift yolladım. Ardından ince ince Galya'ya devam ettim. Kartaca hala güçlü ama İber barut fıçısı gibi. Ayrıca MAssyla ile de koptular. Ben de Pirenelere kadar temizleyip bekleyeceğim. Donanmayı güçlendirmeyi düşünüyorum Tunus'a geçebilmek için ama çok zor. Bütük teknoloji ve kararları donanma yönünde değerlendiriyorum lakin 400'ün üstüne çıkmam lazım ona nasıl para yetiştireceğim bilmiyorum.

Bakalım hayırlısı.

Edit: Biraz daha genişledik Galya'ya.

Urylhb.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Gurt - 26-04-2019, 16:53
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Rozac - 29-04-2019, 09:50
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Gurt - 30-04-2019, 18:52
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: SHD - 06-07-2019, 21:04
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Duman - 28-12-2019, 17:00
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Sezar - 02-04-2020, 21:48
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Sezar - 04-04-2020, 15:52
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: cennaro - 26-05-2020, 13:08
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Duman - 03-09-2020, 00:05
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Xitan - 24-12-2020, 19:50
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Henri - 28-12-2020, 17:33
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Sezar - 15-03-2021, 12:13
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Duman - 15-03-2021, 14:20
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Sezar - 21-03-2021, 01:03
Imperator: Rome - İmparatorluklarınız - Yazar: Xitan - 01-04-2021, 18:37

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.