Masa Oyunlarından "Irklar" Kaldırılıyor
"Race" yerine "Culture" konulabilir çünkü ben doğduğum gibi at ile oku elime alıp bizanslı kovalayamıyorsam Türk olmadığım anlamına gelmez. Evet Türküm ancak at ve ok kullanamıyorsam bu Kültürümden midir yoksa Irkımdan mı? Bence kültürümden çünkü ben at ile ok kullanmak için yetiştirilmedim ancak DnD deki bir cüce yetiştirilmiş olabilir. Bunu da Traitlerden vesaire belirliyoruz zaten. Örneğin bir cüce doğduğundan beri balta eğitimi görüyor vs vs o yüzden 5 seviye balta kullanabilir. Ayrıca 5 seviye baltayı yapısından dolayı daha iyi kullanıyordur. Bunun bir ırkçılık ile alakası olduğunu sanmıyorum bir cüce en fazla 1 seviye balta kullanıp 4 seviye kılıç da kullanabilir. Bu da kültür ve yetiştirilme şeklinden kaynaklı.
İsminin değiştirilmesi daha mantıklı olabilir belki ancak bir cücenin baltayı bir elften daha iyi kullanamaması benim hiç de hoşuma gitmez.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Masa Oyunlarından "Irklar" Kaldırılıyor - Yazar: Yasin Ahmet - 20-06-2020, 19:25

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.