Tahta çıkınca ciddi örgütleşme için - Crusader King 3
(09-01-2021, 18:20)destursuz : Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama bu gösterdiklerinizi zaten oynarken kullanıyorum.

Sıkıntı şu 3 tanesi kral olmak üzere 48 vasalım ve %95 i ile aram iyi. Ancak evladım ile tahta çıkınca hepsi ile kötü ve anında örgütleşme başlatıyorlar ve engel olamıyorum. Eski save dosyama geri dönüyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum.

İdam etsem, tutsak yok elimde korkunçluk başlar başlamaz kasamıyorum.

Bir de örgütleşmeler 200k asker olunca önüne geçemiyorum.

Tahtta kaldıkça pasif olarak yüksek miktarlarda ilişki bonusu kasıyorsun(İç ilişkileri geliştirme, Uzun Hüküm vs.). Bundan dolayı vasallarının çoğu seni seviyor. Ancak oğlun başa geçtiğinde bu bonusları kaybettiği gibi kısa hükümden kaynaklı ciddi miktarlara varan dezavantaj aldığı içim bir anda herkes - ilişkilere düşüyor. Tahta ilk geçtiğinde ya idam gibi yollarla korkunçluk kasacaksın(Mahkum bulamadığını söylediğin için bunu geçiyorum.) ya da kesenin ağzını sonuna kadar açıp örgütleşmelere giren vasallarına bakıp -30,-40 gibi ilişkin olan vasallara hediye vereceksin, gerekirse feodal sözleşmelerinde ayrıcalıklar tanıyıp dost olmaya çalışacaksın(Son çare olarak görece güçlerini azaltmak için paralı askerde çekilebilir.). Bundan başka olarak tahtta geçtiğin andan öldüğün ana kadar sürekli ziyafet vermelisin. Ziyafetler hem katılan herkesle ilişki geliştirmeni sağlarken hemde vasallarının çoğuyla arkadaş olmanı sağlar.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Tahta çıkınca ciddi örgütleşme için - Crusader King 3 - Yazar: Littleİskender - 09-01-2021, 19:58

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.