[MP] Victoria 2 - HPM Multiplayer: Aralık 2020
BcmngeiEcybtAAAAABJRU5ErkJggg.png
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği
Sovyetler Birliği ikinci dünya savaşından çıktıktan hemen sonra beklenenden çabuk şekilde ural kalkınmasını bastırdı. Ardından belki de acımasızca ancak Great Purge gerçekleştirildi. Sovyetler Birliği artık düzenini oturtmuş, Kızıl Ordu ise gücünü tüm dünyaya göstermeye hazırdı. Ancak Lenin'in ölmesi ile başa geçen Troçki daha pasifist bir politika izledi.
Moldovya'nın işgal edildi ve Konstantinopolis boğazı tamamen ele geçirildi. Osmanlı İmparatorluğunun dağılışı sonrası bağımsızlığını ilan eden Bulgaristan, Ermenistan gibi devletlerin ise Sovyet Sosyalist Cumhuriyetlerine katılımını kolaylaştırmak için adımlar atıldı.
unknown.png
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği üyeleri. Bulgaristan, Ermenistan ve Perslere yeterince nüfuz edemedik henüz. Ancak Kızıl ordu en büyük 5. ordudur. 4 yıl süren bunalım öncesi ise en büyük 2. ordu idi.
unknown.png
Halkımızın %50'si Komunist, ülkemiz bu vakitten sonra dönüşü olmayan bir yola girdi.
Oyunun son 5 yılına doğru bilgisayarımın kötü olmasından dolayı oluşan fabrika açamama, fabrika seviyesi yükseltememe, kapanmış fabrikaları açma, fabrikalara bütçe verme gibi eylemleri yapamadım bundan dolayı 4. sıradan 6. sıraya düştüm(Ben son 1 yıl oyundan çıktığımda 8. sıraya düşmüşüm bir de). Ama yine de zevkli bir oyundu, Osmanlı'nın zor şartlarından sonra kontrol etmesi zor ama çok güçlü bir ülke oynamak da ayrı bir zevkliydi.

@Faramir ülkenin şanı yeniden toplandı, izinden gidiyoruz.
[+] 4 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - HPM Multiplayer: Aralık 2020 - Yazar: Yasin Ahmet - 30-01-2021, 00:55
vic2 mp - Yazar: SENCER TÜRK - 24-01-2021, 17:41

Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.