Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(22-03-2021, 23:57)umutovskii :
(22-03-2021, 19:18)Perpetva : Anlıyorum teşekkür ederim. Holstein'da sadece tahıl ve hayvan vardı yani ikinci fabrikamda üreteceğim şey için iki madde eksikti sanırım o yüzden kapandı. Ayrıca hazır aklıma gelmişken bir soru daha sorayım, bir ülkeyi etki altına almayı hızlandırmak için o ülkeye yatırım yapmak dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Bir fabrikanın birden fazla kapanma sebebi olabilir.yeterli talep yoktur arz çok yüksektir gibi gibi.fabrika kurarken ham maddeler önemli olsa da bana kalırsa asıl önemli olan bölgenin nüfusudur.örnek veriyotum100.000 kişilik demir kömür olan yere askeri sanayi kurmaktansa 600.000 kişilik tahıllı yere fabrika kurmak daha mantıklıdır fabrikanın ihtiyacı olan ham madde olmasa biel.fabrikalarını sürekli sübvanse etmen lazım ne olursa olsun ha diyorsan ben liberal oynayıp sadece kar eden fabrikalar açık kalsın para basıyım diyorsan bu da başka bir seçenek ama liberal ekonomiyi güçlü bir etki alanında değilsen veya almanya veya ingiltere değilsen idame ettirmek çok zor.(bu ülkenin nüfus yoğunluğu çok yüksek sanayinin bel kemiği olan kömür ve demiri kendine yetirebiliyor yetmezse bile dışarıdan alış yapabiliyor özellikle kömür demir gibi maddeler dünya pazarına zor çıkar çıkarsa da bu 2 ülke havada kapar)belki buraya rusya veya fransada eklenebilir.ilk saydığım 2 ülke sıralamada 1 ve 2 olduğundan ham maddeye erişebiliyor.fabrikaların kapanmasının bir diğer sebebi de ham madde alamayıp üretememen liberal ekonomide zarar eden tüm fabrikalar kapanacağından büyük bir sanayi puanı kaybedersin risklidir ama hpm modunda alman liberalleri gibi bir partin varsa(jingoist full citizenship)oynanabilir.liberal olmadığın tüm durumlarda fabrikaları sübvanse etmek zorundasın.

Bilgi için teşekkür ederim. Maalesef fabrika kurduğum bölgenin nüfusuna bakmamıştım sadece gerekli maddelere bakmıştım. Oyuna yeni başladım, yavaş yavaş öğrenicez.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: Perpetva - 23-03-2021, 17:51

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.