Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(10-05-2021, 16:43)elefsar : Dünkü oyundan sonra bazı noktalarda takıldım. Ben asker ordu basamıyorum. MP'de de aynı problemi yaşadım. Ülkede 60k+ asker olmasına rağmen ordu oluştur dediğimde 2 tane birim duruyor. Bi ara onları da bastım sonra gittiler. Askeri tabdaki sınır da çok az gözüküyor. Bu konuyu nasıl halledebilirim?

Diğer bir sorum ise sphere hakkında. Hangi ülkeleri sphere almamız gerekiyor? Olay sadece ve sadece ücretsiz RGO transferi mi? Bunu diplomatik hamleler için kullanamaz mıyız?

Son olarak bu artisanlar temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Middle classın vergisini en aşağıda tutuyorum, tariffler de genelde %0'da durmasına rağmen ortalama %25 middle class mensubu kırmızı grafikte. Üzerine geldiğimde ise artisanlar olduğunu görüyorum. Bunun bir taktiği vs var mı?
123.png
Askeri harcamayı %100 yaparsan %5'e kadar asker artırımın olur. Asker national focusunu koyarsan tek etkisi %5'e daha hızlı çıkmak ve askeri harcamanı fullemeden %5'e çıkabilme şansı tanıması. Yanlış hatırlamıyorsam bir şehirdeki asker sayısı 1000 olunca ilk 3000 kişilik grubunu çağırabiliyorsun. Sorankiler ise 3000 ve katları. 

Sphere aldığın ülkelerin çoğu müttefikin oluyor. Ayrıca politik olarak zaten arkabahçen oluyorlar. Eğer birileri sphereine savaş açarsa savaşa çağrılıyorsun. Eğer etkin Friendly ise savaşa müdahale edebiliyorsun. Sphereler daha çok ekonomik kaygılar için alınıyor. Çoğunlukla dünya sıralamasında çok yüksek olmadan öncelikli olarak sphere'ine mal alım satımı yapabiliyorsun.

Artisanların batması özellikle orta oyundan sonra gayet kabul edilebilir. Üzerine düşmeni önermem.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yazar: SatanistKesenKedi - 21-05-2021, 20:21

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.