Victoria 3 Türkçe Dil Desteği Sağlanması
(26-05-2021, 17:34)Defterdar : Ben ikna oldum. Yama istiyorum ben de.

Bu mali hesap doğruysa tabi...

Ama şu da var,

Bu oyun senelerce yama alacak? Gene maliyet hesabın tutuyor mu?

Ve yama kalitesiz olursa yarardan çok zarar getirir. Bunu dandik bir firmaya yaptırmamalı.

hocam çok kaba taslak hesapladım. diğer oyunlara yama yapan kişiler her yamada kaç kelime çevirdiklerini, bunu moda işlerken ne kadar zorlandıklarını anlatırlarsa maliyetin ve karın ne kadar artacağı hesaplanabilir. elbette biraz daha yükselebilir ama 5-10 katına çıkamaz.

üşenmedim baktım. stellaris'in bütün localization dosylarını birleştirip word dosyası yaptım 46 bin satır yaptı. 1400 sayfa. satırları yok edip tek paragraf yapamadığım için kesin bir şey diyemem ama stellariste çevrilecek sayfa sayısı ortalama 700 sayfa tutmuyor.. büyün oyunlarda benzer bir durum oluyor o yüzden doğru bir hesap yaptık.

EDİT: Bence sebep mali değil daha çok bir oyunu sürekli geliştirirken çok fazla dil olmasının getirdiği organizasyon kaybı. ancak firmaların bunu göze alması mümkün.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 3 Türkçe Dil Desteği Sağlanması - Yazar: gereksizihtiyac - 26-05-2021, 21:17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.