Ne biçim koalisyon sistemi bu
Önceden oynayıp bitirmediğim bir Osmanlı oyunum vardı.
1700 senesine gelmiş Avrupa'yı yemiştim. Ama oyunda daha 1600 senesinde İtalya'dan toprak aldım diye koalisyona
giren Sahraaltı Afrika'daki zenciler 100 senedir maşallah İtalya'dan İspanya'dan Almanya'dan toprak alıyorum diye
koalisyondan çıkmak bilmedi.
Ya Allah, Peygamber, Ali aşkına Sahraaltı Afrika'da Timbuktu'da topraktan yapıp çalıyla damını örttüğü evinde oturup
bugün ne yiyebileceğiz acaba diye düşünen adamlara ne lan İtalya'dan? İşin diğer saçma yanı bu adamlar Müslüman
ve ayrıca ben onları göremiyordum o tarihte.
Şu Paradox asla düzgün bir şekilde hatasız bir şey yapamayacak herhalde. Ulan mantıklı mı?
Hiç bana gelmeyin ae sisteminin işleyişi belli diye. Tarihe tamamen zıt Togo'daki adamın İtalya'yı TÜrkler fethetii diye
Danimarka'yla aynı koalisyona girmesi. Hadi arada toprak bağlantımız olsa gene okeyim. Ne ypaacaksın yamyamlarını
toplayıp 1500 kilometre çölü aşıp Ucda'ya mı baskın vereceksin TÜrkler Napoli'yi aldı diye.
Soğudum oyundan, buz gibi soğudum.

EK: Bu kadar sinirlenmemin nedeni bu kadar aradan sonra oyuna dönmüşken Allah'ın zencisinin asker sayısına güvenen Danimarka'nın koalisyonun asker sayısı benden 150-200k daha az olmasına rağmen koalisyon savaşı açması.
Koalisyondaki o müthiş ülkeler; Danimarka ve vassalları, Güney Amerika'daki yeni bğaımsız devletler (sırf onlar da özgürlüklerini savaşarak aldığı eski overlordunun yanında bana karşı savaştılar diye) ve bugün kum mu yiyeceğim yoksa aç mı kalacağım diye düşünmesi gereken Malili yamyamlar.
Çok sinirlendim.
[+] 1 üye hadjibaba nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: hadjibaba - 28-07-2021, 11:07
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: taylanhavertz - 28-07-2021, 15:05
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: hadjibaba - 28-07-2021, 17:55
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: taylanhavertz - 28-07-2021, 20:31
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: KARTAL - 28-07-2021, 21:33
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: hadjibaba - 29-07-2021, 07:06
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: Legnica - 29-07-2021, 10:01
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: KARTAL - 29-07-2021, 11:18
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: hadjibaba - 29-07-2021, 15:23
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: korkusalan - 29-07-2021, 15:34
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: Semavi7 - 29-07-2021, 16:07
Ne biçim koalisyon sistemi bu - Yazar: hadjibaba - 29-07-2021, 16:10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.