AAR: Civ4 - Yükselen Güneşin Ülkesi
Ekran_Goruntusu_859.png

Uygarlığımız artık monarşiyle yönetiliyor.

Ekran_Goruntusu_860.png

Klasik Çağ'a geçen ilk uygarlık olduk. Böyle devam edersek teknoloji konusunda liderliği kaptırmamız zor görünüyor.

Ekran_Goruntusu_861.png

Komik bulduğum bir teknoloji alıntısı. Bunlardan daha çok var.

Ekran_Goruntusu_862.png

Sınırlarımızın son vaziyeti. 3 barbar şehrini yakıp yıkmamızdan daha önce bahsetmiştim. Bir de demiri işlemeyi öğrendiğimizi belirtmek isterim. Artık demirden imal ettiğimiz silahlarla kuşanan askerlerimiz, istila etmeyi hedeflediğimiz Hintlerin sınırına yığılıyor. Neden Tupi veya İspanyollardan evvel Hintleri istila etmek istediğimi sorabilirsiniz.
  1. Kaga'nın denize kıyısı var fakat körfezin en dip kısmında olması ve tepe noktalarında yabancı şehirlerin olması nedeniyle açık okyanusa gemi göndermekte ileride sıkıntı çekeceğiz. Bu durum İspanyolları eleyerek seçenekleri ikiye indiriyor: Tupi ya da Hintler.
  2. Tupi'yle de sınırımız var fakat şehirlerimizin yakınlığı bakımından başı Hintler çekiyor.
  3. Hem üretim seviyesi en yüksek hem de üretilen birimlere çoğunlukla en fazla tecrübeyi veren şehrimiz başkent Kyoto olduğundan askerî üretimimizi çoğunlukla orada yapıyoruz. Burada üretilen birliklerin en hızlı sevk edilebileceği cephe Hint cephesi (yeni döşeli yollardan yaptığımızda daha da hızlı sevkiyat yapabileceğiz). Özellikle de bu sebepten hedef olarak Hintleri seçtik.
Saldırmak için kesin bir zaman seçmedim ama kuşatma silahları ve demir işlemeciliğini keşfederek düşmanın üzerinde büyük bir teknolojik üstünlük kurmuş olmam kaçırmamam gereken bir fırsat.
IbnE9P2.gif
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civ4 - Yükselen Güneşin Ülkesi - Yazar: Sezar - 05-08-2021, 12:19
Civ4 - Yükselen Güneşin Ülkesi - Yazar: Yasin Ahmet - 05-08-2021, 22:50
Civ4 - Yükselen Güneşin Ülkesi - Yazar: Attila the Hun - 08-08-2021, 20:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.