Sohbet: Kitap Sohbetleri #8: Kitap Okurken Not Almak
Liseye yeni başladığım dönemde o zamana kadar okuduğum kitaplar üstüne veya ayrı bir şekilde not almaya uygun değildi ve bu bende hiç alışkanlık yapmamıştı bu yüzden bende hiç not tutmazdım. Babamın okuduğu bir kitabı ben de okumaya başlayınca birden her şey değişti. Neredeyse her sayfaya bir karalama yapmıştı, kelimelere veya cümlelere işaretler konulmuş ve sayfada boş bulabildiği her boşluğa neredeyse bir not almıştı ve bunları okumak bana aşırı keyif veriyordu belki kitaptan bile daha çok diyebilirim. Bu deneyimden sonra ben de artık okuduğum her kitabın boşluklarına not almaya ve beğendiğim ve beni etkileyen cümlelerin altını çizmeye başladım. Kitaplara aldığım veya altını çizdiğim cümleleri ayrı bir deftere geçirme fikri çok kez aklımdan geçse de üşengeçliğim yüzünden bir türlü hayata geçmedi ama bazen arada kitaplığımdan rastgele bir kitabın bir rastgele bir sayfasına aldığım notları okumak ve aradan geçen zamanla ne kadar değiştiğimi görmek çarpıcı oluyor. Kitaplara alınan notlar o insan hakkında direkt bir çıkarım yapmanızı sağlıyor altını çizdiği cümlelerden nasıl bir insan veya nelerden hoşlanan biri olduğunu öğrenebilirsiniz bence.
[+] 2 üye SchrödingersCat nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kitap Sohbetleri #8: Kitap Okurken Not Almak - Yazar: SchrödingersCat - 21-03-2022, 17:49

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.