Anket Başlığı: EU4'te Hangi Alanda Geliştirmeler İstiyorsunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Diplomasi

19 41.30%
Ekonomi

9 19.57%
Savaş

14 30.43%
Din

4 8.70%
Katılımcı sayısı: 46 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

EU4'te Hangi Alanda Geliştirmeler İstiyorsunuz?
din alanında haçlı gibi cihad gibi unsurlar yok veya yetersiz.ayrıca katolik ülkelerin papalığa bağlılığının daha yüksek olması daha iyi olurdu.Müslüman ülkeler içinde halifelik sadece decision olarak kalmamalı diye düşünüyorum.

diplomasi alanında koalisyon denilen illet şeyin 2 toprak aldığın anda kurulmaması lazım.Fransa ile sadece provence devletini yıktığım zaman bütün HRE+ingiltere bana karşı koalisyona girmesin.Ayrıca alakasız ülkelerde koalisyona girmesin maksimum komşumun komşusu girebilir gibi bir seçenek olabilir.ben Fransayken(yıl 1450-1455 arası) taa Bosna devleti koalisyona giriyordu (koalisyon savaşınıda onlar açtı bide)
savaş bitiminde yapılan anlaşmalarda diplomasi puanı diye birşey harcamakta biraz saçma onuda kaldırsalar daha iyi olur (veya kaybeden devlet dip puanını ödeyebilir)

savaş alanında ülkesinin tamamını işgal ettiğim bir ülke için %100 warscore yaptıktan sonra istersem bütün ülkesini alabilmem lazım.(tabi çok büyük sıkıntıları olacak bu işin mesela Osmanlı ile bir kerede tüm Memlüğü almak gibi çok fazla isyanlar falan çıksın) o kadar uğraşıyorum Osmanlıyla Memlüğü libyaya kadar tarıyorum sonra alabildiğim toprak sayısı bir elin parmağı kadar.(son yamayla daha fazla alabiliyoruz yamanın en güzel yanı heralde)

Oyumu diplomasiye verdim.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4'te Hangi Alanda Geliştirmeler İstiyorsunuz? - Yazar: Royal Guard - 26-04-2016, 17:09

Konuyu Okuyanlar: 12 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.