İçerik Paketi: AoE2: DE - Victors and Vanquished
Olumsuz yorumumun sebebini bazı arkadaşlara iyi anlatamadım galiba. Zaten yeni devlet gelmediğini, çoğunun custom senaryo olduğunu biliyordum ve çoğunu o haliyle bitirmiştim. Mesele orada değil. Mesele senaryolara özel bir DLC hazırlıyorsan ve bunu ciddi bir fiyata satıyorsan bu görevleri cilalayıp satmak yetmez görevlere özel birimler ve kahramanlarda üretmen gerek. Detaylıca söylemek gerekirse.

- Fatih Sultan Mehmeti mevcut olan Sogdhian cavalry şeklinde bir kahraman yapmışlar ve önceki Yavuz Sultan Selimin portresini vermişler. Bu kolaycılıktır. Şah İsmail kampanyasında Yavuz Sultan Selime güzel bir portre ve Savar tipi verilmişti ki bu çok hoş duruyordu. Yine aynı fetih senaryosunda bulunan 2 vezir kahramana da mevcut kahraman tiplemeleri vermişler yani özgün bir şey yok. Ayrıca oyun başında Fatih Sultan Mehmet in dandik bir padişah olduğu vs. bilgiler sunuluyor çüş yani. Oyun başında asil yeniçeri veriyor ama sonra üretme imkanı vermiyor. vs. vs.

- Selçuk senaryosunda Tatar ırkı ile oynuyorsun ki buda saçmalık. Oyun başında ve içinde çeşitli şekilde Türk oldukları ifade edilirken Tatarlar ile oynuyorsun şaka gibi.

Bunlar bizi ilgilendiren 2 örnek. Kendimde custom senaryo yaptığım için yeni bir iki asker tiplemesi gelir bize de eğlence çıkar demiştim. Şah İsmail de ki Kızılbaş süvarileri renk katmıştı. Ama burada oyun 5. yüzyıl ile 15. yüzyıl arasında geçmesine İzlanda dan Japonya ya uzanmasına rağmen 1 tane bile yeni asker ve kahraman tiplemesi yapmaya zahmet etmemişler. Beni kızdıranda oyunun bu yönü. Age of 2 yi güncel tutmaya söz verdiğim için almıştım ama beni üzen ilk DLC bu oldu zira Roma da en azından bir medeniyet eklenmişti oyuna bunda oda yok.
q59zb6s.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: reddga - 24-02-2024, 12:42
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: irfandurmus - 24-02-2024, 17:08
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: Takeda Akane - 24-02-2024, 21:34
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: irfandurmus - 14-03-2024, 23:06
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: Takeda Akane - 16-03-2024, 15:51
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: reddga - 15-03-2024, 08:52
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: Athule - 15-03-2024, 23:46
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: reddga - 16-03-2024, 10:30
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: irfandurmus - 16-03-2024, 23:33
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: Takeda Akane - 17-03-2024, 04:53
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: irfandurmus - 17-03-2024, 17:03
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: dark prens - 17-03-2024, 19:09
AoE2: DE - Victors and Vanquished - Yazar: Takeda Akane - 17-03-2024, 20:57

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.