Günlük: Tinto Talks #16: Kabine
Günlük bayağı boş günlük olmuş. Ancak birkaç detayı içinden çıkarabiliriz gibi.

Mesela oyunda büyük bir çağ mekaniği olacak gibi duruyor. EU4'te de bir çağ mekaniği var ancak pek bir olayı olduğunu söyleyemeyiz. Burada bayağı her şeyi etkileyen bir mekanik gibi görünüyor. Bir çağ gecişin de mesela kabine boyutu değişmesi önemli, neden derseniz zaman ilerledikçe bürokrasinin krallıklarda arttığını görüyoruz. Tabi ben günlükte çağ geçişi olarak çevirdim, bu geçişin nasıl olacağı şuan kafamda canlanmıyor.

Bunun dışında diğer günlüklerde de bahsettikleri reform ve kanunlar. Bu kısım istenildiğinde gerçekten derin bir şekilde yapılabilir. Birde günlükte yapılacak reform ve kanun değişiklikleri ile kabine boyutunun arttırabileceğini ancak yanında bazı dezavantajlarda getireceğini belirtilmiş. Bunun güzel olduğunu düşünüyorum çünkü eu4'te mesela yaptığınız eylemlerin pek bir negatif etkisi yok. Bir eventte yeşili gördün mü tıkla üzerinden işliyor.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: Justicar - 12-06-2024, 18:02
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: Justicar - 12-06-2024, 18:11
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: GespensterPanzer - 12-06-2024, 19:38
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: baywatch06 - 13-06-2024, 10:48
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: Takeda Akane - 16-06-2024, 15:43
Tinto Talks #16: Kabine - Yazar: Duman - 16-06-2024, 15:08

Konuyu Okuyanlar: 9 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.