Anket Başlığı: Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Evet

19 40.43%
Hayır

28 59.57%
Katılımcı sayısı: 47 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz?
(05-07-2016, 00:22)onikidokuz : Oyunlar, insanları etkiler.

Evet ama ne yönde ? Biraz açarsak daha iyi olur.

Olumsuz yönde etkilediğini görmedim ben şu ana kadar. Hatred oynayıp da (mesela ben) "sokağa çıkıp herkesi doğrayacağım" diyen ya da Postal 2 oynayıp "kediden susturucu yapmak istiyorum" diyen biri görmedim.:p

Tabi bir de son zamanlarda çok konuşulan "Teröristler, saldırı planlarını çok oyunculu oyunlarda yapıyorlar." iddiası var. Biliyorsunuz ki şüpheli kişilerin sosyal medya hesapları veya telefonları takip edilebiliyor ama çok oyunculu oyunlarda yazılan mesajlar (şikayet edilmedikçe*1*2) gözden geçirilmiyor. Örneğin Paris saldırılarında saldırganlar planları PS4'de yaptıkları haberi çıkmıştı. Bunun önüne nasıl geçilebilir ? Şu anda 435.000 kişi CS GO oynuyormuş. Bu kadar kişinin ne yazdığı kolayca kontrol edilemez. 

*1 - Şikayetin önüne geçmek içinde pek tabi ki özel bir oda açılabilir.
*2 - Şikayet edilse bile ne kadar gözden geçiriliyor tartışılır.
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz? - Yazar: Doraemon - 05-07-2016, 00:39

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.