Anket Başlığı: Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Evet

19 40.43%
Hayır

28 59.57%
Katılımcı sayısı: 47 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz?
Bence olay insanın içinde bitiyor.

Bir dönem hatırlarsınız çizgifilmlerin gizli mesajlar içerdiği, değişik sembollerin olduğu, bilinç altına sikko bilgiler yüklediği vs. söylenmişti. Hala da devam eder bu. Belki gerçekten doğrudur. Çizgifilm yapımcıları böyle çılgınca uğraşmış olabilir. Ama benim çoçukluğum çizgifilmler ile geçti. Çevremde bir çok insanda bu şekilde. Çizgifilmlerin bana her hangi bir zarar verdiğini düşünmüyorum. Hadi beni etkilemedi. Çevremde ki hiç bir insanda etkilenmedi.

Oyunlara dönersek. Ben şiddete eğilimli insanların doğuştan gelen bir özellik olduğunu düşünüyorum. Aslında düşününce çok daha derin bir konu. Kısaca bir çoçuk birini öldürdüyse bu oynadığın oyundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Şöyle düşünelim. Çoçuk seri katil filmi izlese/izleyebilirse kalkıp katil olmaz. Yani katilin öldürmekten aldığı zevki fark edip ne biliyim onu idolü olarak görmez. Muhtemelen filmden korkup etkilenir. Uzun bir süre etkisinde kalabilir.

Ama şöyle bir durum söz konusu. Çoçuklar oynadıkları oyunu taklit etmeye kalkarsa bu sıkıntı yaratabilir. Çünkü yaptıklarının sonuçlarının farkında olmuycaklardır. Bu şiddet gibi görülebilir dışardan bakıldığında. Ama bence sadece kendi aralarında oynadıkları oyundur.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Oyunların Şiddet Eğilimine Etkisi Olduğunu Düşünüyor Musunuz? - Yazar: Justicar - 05-07-2016, 20:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.