Türkler Islam yerine Hristiyanlığı seçseydi?
@Raider41  
Üslubunu çok itici ve sert buluyorum öncelikle...

Müslümanlığın yerine Hristiyanlığı koyup oh şöyle güzel olurdu böyle güzel olurdu diyorsun. Sonra Türk'ün dini olmaz deyip Türklüğü vurguluyorsun. Düşüncelerin garip geldi bana ama saygı duyarım.

Ayrıca İslam'a geçişimiz bize olumlu manada çok şey katmıştır. Fakat şunu da kabul etmek gerekir ki; Arap kültüründe olan şeyleri de İslamın bir parçası gibi görüp onları da almışız. Arap kültüründe eski Türk kültürüne nazaran kadının yerinin daha aşağı olduğu kabul edilebilir. İslamiyeti Araplardan öğrendiğimiz için onların kültüründen de etkilenmemiz de belki de kaçınılmazdı. 

Fakat burada bazı arkadaşlarda gördüğüm şu düşünceyi de pek mantıklı bulmuyorum:
Batılı devletlerin iyi durumda olmasını Hristiyanlığa bağlayıp Müslümanların kötü durumda olmasını da İslama bağlamak...

Tarihin bu kısmından bence anlamamız gereken şey; dinlerin yanlış anlaşılması, yanlış uygılanması çok tehlikeli olabiliyor ve medeniyetlere ve kültürlere kalıcı olarak büyük zararlar verebiliyor. Bunu Hristiyanlığa, İslama bağlamak yerine "İnsana" bağlamayı daha mantıklı buluyorum.
[+] 4 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkler Islam yerine Hristiyanlığı seçseydi? - Yazar: Aytaç - 12-01-2017, 12:49

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.