Personal Union hakkında
69 saatin sonunda aklımda oturmayan taşları getirdim şunları bir düzeltelim. :grinn:

PU. olayını çok anlamadım sanırım bir ülkede bizim gönderdiğimiz bir royal marriage ile bir çocuk olursa ve o çocuktan başka bir heir yoksa PU.
oluyor.

Buna göre bize gelen evlilik tekliflerini red edip bizim göndermemiz daha mantıklı yada ben yanlış anladım.
Saksonya devletinde %25 heir chance bonusu var bunun PU. ile ilişkisi varmı merak ediyorum.
Bu şans yüksek olunca evlilik gönderdiğim yerde bir heir'im olma olasılığı artıyor mu?

Bunlardan başka bir kaç küçük sorum olacaktı.
1. Bir keresinde Milan ile oynarken Switzerland'a savaş açtım ve onun yanında 2 küçük devlet geliyordu. Baş edebileceğimi bildiğim için savaşa başladım ama biraz sonra karşıya osmanlı ve danimarka gibi büyük devletler katıldı. Bu nasıl oluyor. Aklıma tek bir yol geliyor oda bir küçük devlete "send warning" 
göndermiş olabilirler böylece dolaylı katılmış olabilirler. O yüzden şu an savaş açmadan önce müttefiklerin üzerinde  "send warning" varmı onu kontral edip giriyorum.

2.Berbat bir heir ve kralımız varsa ne gibi bir yol izlemeliyiz. Benim aklıma en fazla ordunun başına koyup savaştırarak öldürmeye çalışıyorum.
1k lık askerlerin başına koyup hem düşmana hemde rebellere kafa attım ama genel olarak kale kuşatmasında öldüler. Bunun hakkında 1-2 püf nokta çok işime yarardı.

3.Unrest'in eksi seviyelerde olması olumlu bir olay değil mi? Peki bu rebel olayları başka hangi durumlardan etkileniyor çözemedim.
Civilization 5 ten düz kafa ile mutluluk var ise rebel olmaz kafasında kaldığım için bu noktaları kaçırdım biraz.
(Bu arada oyunda halkı mutlu eden binalar olmaması üzdü. En azından bir tiyatro, arena gibi yerler Tax seviyesini ve mutluluğu olumlu etkilerdi.)

4.Müttefik olduğum polonya brendenburg ile müttefik ben de polonya ile müttefiğim ama brendenburg'un polonya ile müttefik olmasını istemiyorum.
Aklıma gelen yolu denedim: Brendenburg'un bir müttefiğine savaş açtım böylece yanımda polonyayı getirerek brendenburga saldırıp polonya ile ilişkisini kesmesini isteyecektim ama barış antlaşmasında polonyanın ismi geçmiyordu. Garip bir şekilde başarılı olamadım. Sanırım polonyayı savaşa çağırmamam gerekiyordu.

Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Personal Union hakkında - Yazar: crypoison - 13-01-2017, 13:11
Personal Union hakkında - Yazar: jax61 - 13-01-2017, 15:30
Personal Union hakkında - Yazar: Justicar - 13-01-2017, 15:40
Personal Union hakkında - Yazar: Royal Guard - 13-01-2017, 17:56
RE: Personal Union hakkında - Yazar: crypoison - 13-01-2017, 17:59
Personal Union hakkında - Yazar: Royal Guard - 13-01-2017, 18:04
RE: Personal Union hakkında - Yazar: Justicar - 13-01-2017, 19:18
RE: Personal Union hakkında - Yazar: etzel - 02-02-2017, 22:45
Personal Union hakkında - Yazar: etzel - 03-02-2017, 00:29
Personal Union hakkında - Yazar: Duman - 03-02-2017, 00:35
Personal Union hakkında - Yazar: jax61 - 03-02-2017, 00:57
Personal Union hakkında - Yazar: etzel - 03-02-2017, 03:52
Personal Union hakkında - Yazar: altnkurt - 03-02-2017, 16:53
Personal Union hakkında - Yazar: etzel - 04-02-2017, 07:20

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.