EU4 - Osmanlı 1.19 Gidişat El Kitabı - DLCli
(29-01-2017, 00:02)mahoin12 : 10 adet piyade 6 süvari

Kardeş oyunu nasıl oynuyorsun merak içerisindeyim. %50 süvari limitini aştığın için güzel bir Cavalry Ratio Penalty yiyorsun. Afiyet olsun.
Ben 14-6 yapıyom ama piyadeler çabuk ölür, cavalry ratio %50nin üstüne çıkar da penalty yerim diye yusuf yusuf atıyom her savaşta.
Erken oyunda 8-2-5 veya 14-6-10 önerilir.

(29-01-2017, 02:57)Royal Guard : Son yamalardan sonra koalisyon riski azalmış sanırım.
O yüzden "Taktik maktik yok.Bam bam bam." stratejisi ile çok rahat ilerlenilebiir :D
Avusturya-Macaristan ikilisine karşı polonya ile ittifak kurulabilir.Doğu ülkeleri için ittifağa gerek yok hem sayıca üstün hem güç olarak üstün bir ordu var.Bizim askerlerin ceketi doğulu askerleri yok etmeye yetiyor :P
1500 yılına kadar en azından Bizans,Bosna,Sırbistan,Wallachia,Trabzon ve Anadoludaki tüm beylikler alınmalı.(Wallachia yı Macaristan arazileri için,Akkoyun Devletinide Karakoyun arazileri için vassal feed olarak kullanıyorum ben genelde.)
Rusya ilerde aşırı güçleniyor.Güçlenmeden önce önlerini kesmek gerek.Yine Polonyanın dostluğuyla halledilebilir.

Polonya'yla ittifak kuran Osmanlı furyası başlamış forumda. Vay be.
Polonya yerine Rusları dost almayı tercih ederim fakat genelde ikisini de dost almam. Fransa ve Bohemya dostlukları gayet yeterli bence. Zaten çoğu oyunda Polonya ve Rusya bizi rivalliyor. 
Kırım'ı ve Tunus'u march yaparak feedlerim. Kalan müttefiklik eksiklerimi de bu şekilde tamamlarım.
Kırım'ı march yapma sebebim zaten eventle march gelmesidir.
Tunus'u march yapma sebebim de orayı alsam da az dev puanlı ve ticareti bana dönmeyen bir toprak ele geçirmiş olacak olmamdır.
Oyunun daha ilerilerinde Kırım'ı annexler onun yerine Doğu Afrika'da ticareti Arap denizine dönmeyen toprakları vassal feedle ele geçiririm. O sırada Mağrib toprakları da Tunus'un elinde olur.
Sic Parvis Magna
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: EU4 - Osmanlı 1.19 Gidişat El Kitabı - DLCli - Yazar: altnkurt - 29-01-2017, 15:48

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.