Anket Başlığı: Hangi ordu
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
USF

6 24.00%
Sovyetler

13 52.00%
Britanya

6 24.00%
Katılımcı sayısı: 25 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Anket:  CoH2 - Hangi müttefikler ordusunu tercih ediyorsunuz?
Neden Sovyetler
Şahsi düşüncem sovyet oynerken kesinlikle her soruna çözüm bulma imkanın var Öncelikle piyade bazında bakalım oyun başlangıç durumuna bakarsak (müttefikler açısından değerlendiriyorum) ABD piyadesi 1 adım önde gözüküyor daha derli toplu bir yapısı var ingilizlerde cover combat bonusu iyi iş yapıyor sovyetlere gelince Conscript ler ilk aşamalarda çöp gibi gözüksede taktiksel bakımdan inanılmaz bir derinlik sunuyor
1- commander ihtiyacı olmadan sprint seçeneğinin olması kuşatma manevralarında çok işe yarıyor.
2- Askerliğin en önemli kuralını olan sıçrama özelliğini en iyi kullanabildiğin devlet (maxim in çabuk kurulabilmesinden dolayı hızlı bir destek ateş gücün oluyor)
3- Yerinde takviye ve tamir olanağı ; ilki merge sayesinde maxim mortar gibi birimlerini ve guard rifle Shock Troops gibi avcı birliklerini takviye edebiliyorsun ikinci olarak da bazı commanderler sayesinde conscript tamir özelliği ile tanklarını her zaman ve daha çabuk bir şekilde savaşma kapasitesi devam ederken tamir edebiliyorsun (evet ABD de crew ların tamir özelliği var ama çok tenha bir yere gidip orda tamir edebilirsiniz ve baskın yeme ihtimaliniz base dışında her yerde mevcut)
4- Pek çok piyade sınıfı kullanma imkanı veriyor ve bu sınıflar da öyle boş sınıflar değil örnek olarak guard rifle lara bakarsak Button Vehicle kullandığınızda tank görüşü 0 a iniyor tank durma hızı yarı yarıya düşüyor yani siz komut verdikten sonra iki katı daha fazla mesafe alıyor tank silahlarını kullanamıyor ve doldurma hızı da %25 oranında azalıyor .
Tank konusuna gelince müttefiklerdeki bence açık ara en iyi tanklar ingilizlerde yanlız burda bir sıkıntı doğuyor o da sana seçenek sunması comet ya da churchill seçeneği gerçekten kafa karıştırıyor çünkü oyun bir anda seçtiğini çöp durumuna getirecek derecede değişebiliyor işin açıkcası genelde axis oynarın ve tank konusundaki tecrübelerimi axis oyunlarımdan değerlendirdiğim şekilde anlatmaya çalışacam öncelikle cephede hangi tankı gördüğümde çekiniyorum diye düşünüyorum comet geliyor aklıma en az da sherman grubu tanklardan çekiniyorum ki oyunun kaos ortamı içerisinde dikkatli bir şekilde stug III le sherman avlamak gerçekten kolay oluyor T34/76 nın da alman tanklarıyla başaçıkacak durumu yok ama T34/85 ciddi anlamda zorluk çıkartan bir tank ve sovyet oynarken benim tercihim manevra kabiliyeti yüksek piyadeye karşı yeterince etkili tanklara karşı da ortalamanın üstünde denebilecek bir delme gücü var abd Tank avcıları da mesafe kapandığı anda zırh durumları yüzünden kolay hedef oluyorlar ama uzak mesafede diyecek lafım yok can sıkar/can yakar ve benim yine sovyetler dememdeki en büyük sebep ağır tanklar m26 gerçekten güzel bir tank benim gözümde IS-2 kadar etkili değil bu aşamadan sonra tabiki çeşitlilik yine gözümü boyuyor ve ruslarda her duruma göre çeşit çeşit tank var
- KV-2 Assault Tank
- ISU-152 Heavy Assault Gun
- KV-8 Flamethrower Tank
- KV-1 Heavy Tank
ve son olarak havan ve topçu unsurları bazen insanı deli edecek kadar kullanışlı ve çeşitli aslında komutanlar hakkında da biraz konuşmak isterdim ama bana ayrılan sürenin sonuna geldim umarım başka zaman da komutanlar konusunda yazarım gerçekten çeşitliliği çok ve keyifli komutanlar var tavsiye olarak
-Guards Motor Coordination Tactics
-Advanced Warfare Tactics
-Armored Assault Tactics
Güzel Komutanlardır.
-Urban Defense Tactics (düşmanı çıldırma imkanı sağlıyor)
-Tank Hunters Tactics(oynaması bence en keyifli komutan)
-Partisan Tactics (kabul ediyorum trol)
Bu komutanlarda oyundan ciddi keyif alınmasını sağlıyor.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
CoH2 - Hangi müttefikler ordusunu tercih ediyorsunuz? - Yazar: Lehr - 04-03-2017, 16:24

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.